Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

Не через 28, а 90 днів вводитимуть другу дозу вакцини Covishield/AstraZeneca в Україні


Ефективність вакцини значно вища, якщо друга доза введена через 12 тижнів і більше після першої дози в порівнянні з інтервалом, що менший за 6 тижнів.

фото: КМДА

Про це повідомив на початку березня найвідоміший у світі медичний журнал The Lancet, опублікувавши результати досліджень.

Рішення про збільшення інтервалу між двома дозами вакцини вже ухвалили Велика Британія, Німеччина, Франція та Канада.

В Україні ж оперативний штаб Міністерства охорони здоров’я України з вакцинокерованих інфекцій схвалив рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) збільшити інтервал між введенням першої та другої доз вакцини Covishield/AstraZeneca з 4 до 12 тижнів, повідомляє Центр громадського здоров’я.

«При аналізі даних клінічних досліджень ефективність вакцини після одноразової стандартної дози становила 76,0 % з 22 по 90 день, і рівень антитіл зберігався протягом цього періоду з мінімальним зниженням. Після двох стандартних доз, введених з інтервалом 12 тижнів або довше, ефективність вакцини зростала до 81,3 %», – зазначив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Він зауважив, що збільшення інтервалу не суперечить інструкції виробника, яка передбачає такий інтервал у рамках 4-12 тижнів.

фото: freepik.com

Нагадаємо, в Україні імунізація від коронавірусу розпочалася 24 лютого вакциною Covishield від Oxford/AstraZeneca, 500 тис. доз якої було закуплено державним коштом. Вакцина вироблена індійським Інститутом сироватки крові, якому компанія AstraZeneca передала ліцензію на виробництво своєї вакцини, тим самим значно розширивши доступ людства до захисту проти COVID-19. Адже, як відомо, Індія – лідер із виробництва імунопрофілактичних препаратів у світі, їй належить 60% ринку.

Також додамо, що Україна є частиною глобальної ініціативи COVAX, у рамках якої Україна отримає від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробництва AstraZeneca/Oxford для наступних етапів вакцинальної кампанії. Загалом у рамках ініціативи COVAX Україна отримає 16 млн доз вакцини від COVID-19.

Читайте детально, як записатися в електронну чергу на вакцинацію від COVID-19.

«Погляд» також писав, що близько 60% опитаних українців не готові робити щеплення від COVID-19.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.