Україна
Україна-суспільство
Політика

Наявність подвійного громадянства треба буде вказувати в декларації


16 липня 2021 року на засіданні РНБО було затверджено законопроект про обов’язкове внесення суб’єктами декларування до щорічних декларацій наявних у них подвійного громадянства. Повідомляє на своїй facebook-сторінці Олег Дунда, член депутатської фракції "Слуга народу", депутат по 91 округу, який включає місто Фастів, а також Макарівський і Фастівські райони, ініціатор законопроекту. Таким чином з березня 2022 року люди з кількома громадянствами не зможуть обіймати високі керівні посади в державі.

Фото Олега Дунди із facebook.com

Про це інформує Олег Дунда

Наприкінці січня 2021 року депутати фракції "Слуга народу" Олег Дунда, Олександр Аліксійчук, Дмитро Микиша зареєстрували законопроект №4640 "Про внесення змін до деяких законів України щодо правового забезпечення наявності іноземного громадянства (підданства) у громадян України".

Реалізація проекту розпочалася у лютому 2021 року, коли президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони "Про невідкладні заходи щодо протидії загрозам національній безпеці у сфері громадянства".

Як зазначив політик:

"В квітні направив запит до НАЗКу щодо необхідності внесення суб’єктами декларування до щорічних декларацій наявних у них громадянств іноземних держав. Прийняв участь в робочій групі з цього питання.

Рішення щодо декларування іноземного громадянства службовцями було прийняте ще у травні.

Радий, що сьогодні на засіданні РНБО це було також затверджено.

Активно рухаємось до легалізації та законодавчого врегулювання множинного громадянства в Україні".

Фото Олега Дунди із facebook.com

Згідно з рішенням Ради національної безпеки й оборони, у декларації з’явиться графа щодо наявності подвійного громадянства.

У липні 2019 року “Погляд” повідомляв, що представники української діаспори після зустрічі з Володимиром Зеленським у Канаді заявили, що готові допомогти у впровадженні подвійного громадянства.

Підписаним учора, 4 березня, президентським указом  № 85/2021 введено в дію рішення РНБО «Про невідкладні заходи щодо протидії загрозам національній безпеці у сфері громадянства», за яким уряд, ЦВК та СБУ мають двомісячний строк на те, щоб провести інвентаризацію та проаналізувати законодавство України щодо питань, пов’язаних з подвійним (множинним) громадянством. Про це повідомляється на Офіційному представництві президента України.

«Зокрема, необхідно встановити наявність чи відсутність правової визначеності заборони громадянам України, які мають громадянство (або підданство) іноземної держави, займати певні державні та політичні посади або виконувати функції держави або місцевого самоврядування», 

йдеться у повідомленні.

Наступним кроком має бути внесення Кабміном у шестимісячний термін на розгляд парламенту проєктів законів, які б передбачали заборону громадянам України, які мають громадянство (підданство) іноземної держави чи подали документи або проходять процедуру щодо отримання громадянства іншої країни, претендувати на низку посад державної служби.

Зокрема, пропонується, щоб люди, які мають подвійне громадянство, не могли претендувати на  виконання функцій держави або місцевого самоврядування чи на керівні посади на стратегічних об’єктах державної власності. Також вони не повинні мати допуску до державної таємниці, призначатися членами виборчих комісій, офіційними спостерігачами, а також проводити передвиборчу агітацію чи бути членами політичних партій.

А якщо особа у декларації зазначить недостовірні дані про відсутність у неї іноземного громадянства, за це має нести відповідальність.

«Також необхідно розробити та подати на розгляд парламенту порядок підтвердження відмови та виходу з громадянства (підданства) іноземної держави для громадян України, які претендують на вищезгадані позиції.Крім того, на законодавчому рівні має бути передбачений порядок подання громадянами України декларацій про набуття іноземного громадянства. Для жителів тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та Криму цей порядок буде вводитися в дію лише після відновлення територіальної цілісності України»,

зазначається у повідомленні.

Згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони, Кабмін має розпочати міждержавний діалог щодо укладення двосторонніх угод із заінтересованими державами, спрямованих на врегулювання проблемних питань, пов’язаних із подвійним громадянством. Втім, у цьому списку не повинно бути держави-агресора.

"Погляд" більш детально інформував чому претендентів на високі посади, які мають подвійне громадянство на держслужбу не візьмуть.

ДОСЬЄ: Дунда Олег Андрійович, депутат по 91 округу, який включає місто Фастів, а також Макарівський і Фастівські райони, член депутатської фракції "Слуга народу".

Дата та місце народження

6 березня 1980 (41 рік) м. Дніпропетровськ

Освіта і спеціальність

Вища. Державний інститут підвищення кваліфікації та перепідготовки керівних кадрів і спеціалістів металургійного комплексу.

Сімейний стан

Поза шлюбом

Політична діяльність, кар`єра

У 2019 році був обраний депутатом Верховної Ради 9 скликання від партії “Слуга Народу” за виборчим округом №91 (Київська область) як безпартійний. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

У 2015 році балотувався до Київської міської ради 8 скликання від партії “Відродження” за округом №77. Член правління компанії у сфері нерухомості "Independence". З 2008 року обіймає посаду директора ТОВ “А.В.С.”. Засновник ТОВ “ІБК “Атол”. З 2007 року працював керівником проектів в ТОВ “С.Ю. Десіжн”. З 2001 року працював економістом, старшим економістом, керівником управління, керівником департаменту в АКБ “ПриватБанк” (м. Дніпро).

Майно

Земельні ділянки загальною площею понад 11000 м2 село Малютянка, Києво-Святошинський район.

Апартаменти 200 м2 Алушта, Автономна Республіка Крим.

Велика колекція коштовних годинників та живопису.

Скандали

Дунда був помічником-консультантом на громадських засадах депутата від "Народного фронту", прогульника, фігуранта антикорупційних розслідувань і гречкосія Дениса Дзенерського.

Дунду також пов'язують з екс-регіоналом, екс-міністром ЖКГ та екс-головою Київміськадміністрації Олександром Поповим. Саме за часів керівництва Попова ТОВ "А.В.С." отримало дозвіл на будівництво на Печерських пагорбах елітного житлового комплексу "Престиж хол".

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.