#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Фастів
Події

Навколо Фастівського лісгоспу та заказника “Урочище Унава” почалися судові тяжби

26.01.2022
Київський еколого-культурний центр подав позов до Господарського суду Київської області через незаконну приватизацію 1044 гектарів лісів у Фастівському районі.

Навколо Фастівського лісгоспу та заказника “Урочище Унава” почалися судові тяжби - зображення
Фото: pixabay

Про це повідомила пресслужба КЕКЦ.

Там стверджують, що навесні 2021 року рейдери та чорні реєстратори в незаконний спосіб приватизували понад 1000 гектарів лісу,  777 гектари з яких належать до території лісового заказника загальнодержавного значення “Урочище Унава” на Фастівщині. Йдеться про землю, яка розташована за 1 кілометр від міста Фастів, поблизу річки Унава.

“Ми звинувачуємо в незаконному захопленні лісів у Фастівського лісгоспу таких юридичних і фізичних осіб: ТОВ “Вег-Торг” з м. Одеса, ТОВ “Олграунд” із м. Вишневе Київської області, приватного нотаріуса А.В. Бобкова з м. Василькова та виконавчий комітет Броварської міської ради”, — йдеться у дописі КЕКЦ.

Навколо Фастівського лісгоспу та заказника “Урочище Унава” почалися судові тяжби - зображення

Екологи на наголошують на тому, що землі заказника представляють неабияку цінність, на цій території ростуть червонокнижні рослини.  Водночас Фастівський лісгосп на Київщині має державний акт на володіння всіма своїми лісами, тоді як такі акти в області мають лише 2 сільгоспи.

"Слід сказати, що останнім часом чорні реєстратори та рейдери в Київській області геть знахабніли. Вони незаконно відбирають у лісників ліси під котеджне будівництво", – резюмують екологи та обіцяють не залишати ситуацію довкола лісів напризволяще.

Раніше повідомлялося, що в Обухівському районі ліс можуть віддати під забудову. Питання про поновлення договору оренди землі, яка наразі перебуває під арештом, депутати міськради можуть розглянути вже незабаром.

Раніше стало відомо, що поблизу єдиної на Київщині печери природного походження планують побудувати котеджне містечко. Забудова ж знищить печеру.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.