Новини
Екологія
Вода
За кордоном

Навіть найглибші холодні частини океану стають теплішими


Згідно із даними глибоководних термометрів, в Атлантиці води на дні океану нагріваються. За останнє десятиліття середнє підвищення температури склало приблизно 0,02°C.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили у виданні Science News.

На думку вчених, потепління може бути наслідком зміни клімату, яке призвело до підвищення температури океану. Однак поки що це лише припущення, оскільки про найглибші частини океану людству відомо все ще дуже мало.

Глибокий океан настільки важкодоступний, що температура в будь-якому місці дослідження зазвичай вимірюється тільки один раз на десятиліття. Однак океанографу Крісу Майнену і його колегам з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень вдалося виміряти температуру води з 2009 по 2019 роки щогодини, використовуючи датчики морського дна в чотирьох точках в аргентинському басейні біля узбережжя Уругваю.

Що показало дослідження?

Температурні рекорди для двох найглибших точок виявили чітку тенденцію до потепління за це десятиліття. Вода на 4540 метрів нижче поверхні нагрілася в середньому з 0,209°C до 0,234°C, а вода на глибині 4 757 метрів – з 0,232°C до 0,248°C.

За словами Майні, це потепління набагато слабкіше, ніж у верхніх шарах океану, проте, щоб викликати навіть мінімальне потепління на таких глибинах, необхідно надзвичайно багато тепла.

Хто винен?

На думку вчених, поки що занадто рано судити про те, чи є причиною підвищення температури океану людська діяльність або ж це природні зміни. Проте продовження моніторингу цих місць і порівняння записів з даними із пристроїв в інших океанських басейнах може допомогти прояснити ситуацію.

Нагадаємо, на думку інших вчених, зміни клімату в глибинах океану можуть бути в сім разів швидшими. Також нещодавно стало відомо про те, що таким теплим, як зараз, Атлантичний океан не був щонайменше 3000 років.