Науковий прорив: хіміки навчилися робити графен зі сміття
Для цієї мети підійде все, що містить вуглець.
Технологія виробництва графена, яка може стати революційним проривом в області науки, техніки і екології, була винайдена в лабораторії Джеймса Тура, хіміка з Університету Райса.
Як повідомляється в дослідженні, опублікованому в sciencedaily.com, для виготовлення флеш-графену необхідно 10 мілісекунд, робиться це шляхом нагрівання вуглецевих матеріалів до температури 3000 градусів за Кельвіном (2726 градуса за Цельсієм) джоулевим теплом, тобто за допомогою електричного струму, який проходить через провідний матеріал.
Для виробництва графену підходить майже все, що містить вуглець: харчові відходи, пластикові відходи, нафтовий кокс, вугілля, деревні обрізки і т.д. В результаті описуваного процесу вуглець перетворюється в пластівці графену, а невуглецеві компоненти – в корисні гази.
«Коли цей процес стане промисловим, такі елементи, як кисень і азот, що виходять з реактора миттєвого випаровування, можуть бути захоплені в вигляді невеликих молекул», – говорить Джеймс Тур.
За словами вченого, процес нагрівання практично не виробляє надлишкового тепла. Вся надлишкова енергія проявляється у вигляді дуже яскравого спалаху світла.
Наразі виробництво графену є трудомістким і дуже дорогим процес. Ринкова ціна однієї тонни одноатомних листів графену становить від 67 000 до 220 000 доларів. Джеймс Тур стверджує, що його метод значно швидший і дешевший.
«Це велика подія. Світ викидає 30-40% виробленої їжі, а пластикові відходи – велика проблема по всій планеті. Ми вже довели, що будь-які тверді вуглецеві речовини, включаючи змішані пластмасові відходи і гумові шини, можуть бути перетворені на графен», – Джеймс Тур.
За словами вченого, флеш-графен може бути використаний при виробництві бетону, асфальту, автомобілів, будинків, одягу і багато чого іншого.