Новини
Суспільство
Культура
Київ

Національний музей історії відкриває виставку про рятівника культурних пам’яток Федора Ернста


На честь річниці 130 років від дня народження Федора Ернста – видатного мистецтвознавця, та музейного діяча, відкрилася виставка «Рятував від небуття. Музейний простір і всесвіт особистості Федора Ернста».

Національний музей історії України на виставці представили рідкісні пам’ятки, якими Федір Ернст поповнив колекції українських музеїв, а також повернуті його стараннями в 1920-х роках з Росії в Україну культурні скарби українців, зокрема роботи Тараса Шевченка і портрети українських гетьманів.

Фото з facebook сторінки Національний музей історії України

Заступник генерального директора Національного музею історії України, Богдан Патриляк, який відкривав виставку, виголосив промову в якій охарактеризував видатного мистецтвознавця:

«Федір Ернст у 20-30-х роках минулого століття очолював художній відділ Всеукраїнського історичного музею імені Тараса Шевченка, який був попередником нашого музею. Його активні дії з порятунку культурної спадщини українців спровокували дії тоталітарного режиму. За німецьке походження Ернста переслідувала спочатку російська імперська, а потім – і більшовицька влада»

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 255964268_428020022098409_5238564104242054299_n.jpg

Федір Ернст брав участь у роботі Комісії з реставрації Софійського собору. Разом із Данилом Щербаківським науковець рятував від нищення церковні предмети, зокрема, виготовлені на Києво-Межигірській фаянсовій  фабриці. 

Фото з facebook сторінки Національний музей історії України

Федір Ернст відіграв велику роль у збереженні предметів із колекції відомого українського колекціонера Оскара Гансена. Унікальні речі із цього зібрання також стануть частиною експозиції. Наприкінці 1920 х років науковець обґрунтував ідею заповідника «Київський акрополь», який мав об’єднати Софійський собор, Десятинну, Георгіївську та Андріївську церкви, Михайлівський монастир та зберегти від руйнування Хрещатик. Федора Ернста 23 жовтня 1933 року заарештували, а в 1942-му – розстріляли.

Фото з facebook сторінки Національний музей історії України

Проєкт, який розповідає про трагічну долю науковця та демонструє частину врятованої ним культурної спадщини, реалізований у партнерській співпраці з Національним музеєм Тараса Шевченка, Національним художнім музеєм України, Інститутом археології НАН України, Інститутом рукопису Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського, ДАКО.

Виставка «Рятував від небуття. Музейний простір і всесвіт особистості Федора Ернста» буде відкрита в Національному музеї історії України на третьому поверсі у 23-й залі. Відвідувачі зможуть її оглянути за попереднім записом з 10 листопада за умови наявності Covid 19 – сертифікатів. Виставка триватиме до 09 березня 2022 р.

ІА “Погляд” вже повідомляв, що українські дослідниці Олександра Бінерт та Олеся Лазаренко створили карту “Українські місця в Берліні”, для всіх, хто цікавиться німецькою столицею та її жителями.

Також ми інформували, що 22 жовтня 2021 року Музей Голодомору презентував перший мобільний додаток про історію Києва під час голодомору: Track Holodomor History. 

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.