Україна
Головні новини
Суспільство

Насильство над дітьми: куди звертатись


Від домашнього насильства в Україні страждає від 65 до 90% дітей до 18 років. Якщо ви стали свідками жорстокого поводження з дітьми, зневаги їхніми інтересами, слід негайно про це повідомити відповідні органи, адже наслідками насильства над дітьми можуть бути серйозні порушення здоров'я, розвитку і соціалізації дитини, а іноді насильство стає й причиною смерті. Куди потрібно повідомляти та як діяти, читайте далі.

фото - https://pxhere.com

Передусім слід:

  • зателефонувати до поліції та повідомити детальну інформацію черговому оперативної лінії Національної поліції України «102»;
  • зателефонувати за консультацією на урядову «гарячу лінію» 15-47, Дитячу «гарячу лінію» 0-800-500-225, 116-111 з мобільного;
  • зателефонувати на «гарячу лінію» Координаційного центру з надання правової допомоги 0-800-213-103;
  • звернутись у месенджері Telegram на чат-бот щодо протидії домашньому насильству в умовах карантину –@police_helpbot #ДійПротиНасильства, який надасть максимально вичерпну інформацію про домашнє насильство, підтримку та допомогу в цьому питанні.
  • для мешканців Києва зателефонувати «гарячу лінію» з протидії домашнього насильства: 15-00 та (044) 272-15-00.

При цьому, звертаючись до поліцейських чи працівників соціальних служб, не варто приховувати інформацію, адже від цього залежить життя дитини.

Так, "Погляд" розповідав про шокуючу подію, що сталась напередодні Нового року, 27 грудня 2019 року, в селі Велика Вільшанка, що на Васильківщині. Тоді чотирирічну дитину в тяжкому стані з численними травмами тіла, з переломом правої руки і лівої ноги, переломами ребер та кісток черепа, помітив на вулиці випадковий перехожий. Травми були не сумісні з життям, тож медикам не вдалося врятувати дитину. Батька-вбивцю 4-річного хлопчика з Васильківщини судитимуть.

Раніше "Погляд" писав, як пов'язані домашнє насильство і карантин та куди звертатись жертвам насильства.

Дізнайтесь також, чому діти толерують домашнє насилля та як цього не допустити.

Ми розповідали, і як виявити сексуальне насильство над дітьми, та що робити.

“Погляд” нещодавно зробив огляд подій, які сталися з малолітніми та неповнолітніми дітьми, серед них були й трагічні випадки. Читайте статтю "Любов і небайдужість дорослих – головний запобіжник підліткової злочинності".