Новини
Екологія
Технології
Новини світу

NASA попереджає: впровадження 5G оберне прогнозування погоди в хаос


На думку фахівців американського метеорологічного управління NOAA і агентства NASA, розгортання мереж 5G може різко знизити можливість точно прогнозування погоду. Глобальне поширення передавачів сигналів 5G безпосередньо торкнеться роботи метеорологічного обладнання. За оцінками експертів, це може знизити точність прогнозів на 30% і більше, повідомляє wired.com.

За словами метеорологів, нам доведеться повернутися до методів аналізу погоди з 80-х років минулого століття. Тому що більш передові технології стануть ненадійними через тотальне засмічення ефіру перешкодами від роботи 5G. Ця система зв'язку передбачає масове розгортання прямо пропорційних розвитку масштабів Інтернету речей. Тобто, як мінімум, у великих містах та їх околицях робота метеорологів стане вкрай ускладненою.

Вся справа в частоті радіосигналу 23,8 ГГц, на якій реєструється випромінювання від водяної пари в атмосфері. Воно дуже слабке, але за роки роботи вчені навчилися його вимірювати і використовувати динаміку змін в прогнозах стану атмосфери – а з ним і погоди. Проблема в тому, що 5G працює на частоті 24 ГГц, і по всьому світу йдуть аукціони з викупу прав на роботу в цьому діапазоні, що змусить метеорологів конкурувати з операторами зв'язку. У грі великих грошей – результат очевидний.

Але чим на практиці загрожує зниження точності прогнозів погоди? Світ увійшов в епоху зміни кліматичної моделі, і тепер урагани, повені та торнадо стають нормою, однак у разі провадження 5G повідомлення про загрозу будуть приходити з 2-3 годинною затримкою. Що ще гірше, у міру розвитку систем зв'язку під загрозою опиняться й інші важливі частоти: для виявлення снігу, дощу (36-37 ГГц), вимірювання температури повітря (50,2-50,4 ГГц) і активності льоду і хмар (80 90 ГГц).

Нагадаємо, на минулому тижні Петро Порошенко у прямому ефірі підписав Указ про забезпечення умов і визначення для впровадження системи рухомого мобільного зв’язку п’ятого покоління.