Над Україною «проллється» метеорний потік Ліріди
Метеорний потік Ліріди, який досягне свого піку в ніч з 21 на 22 квітня, стане унікальним і непередбачуваним видовищем, яким можна насолоджуватися навіть з вікна свого будинка.
Ліріди видно на небі тоді, коли Земля пролітає крізь шлейф пилу, залишений кометою Тетчер. Наша планета рухається по своїй орбіті зі швидкістю приблизно 30 кілометрів на секунду, а метеори, які утворюються, коли частинки кометного пилу врізаються в атмосферу, – зі швидкістю 48 кілометрів на секунду. Це говорить про те, що метеори летять нам назустріч.
Ліріди можуть бути непередбачуваним потоком. Ядро комети, яка їх залишила, було досить рихлим, тому частинки відрізняються один від одного розмірами. Коли в атмосферу потрапляє великий шматок, він може розсипатися на тисячу дрібних метеорів. Так було, наприклад, в 1922 і 1982 роках. Невеликий шанс побачити величезну кількість метеорів є і зараз, незважаючи на те що комета Тетчер підлітає до Сонця раз в 415 років і останній раз була в нашій системі в 1861 році, тобто зараз знаходиться практично на максимальній відстані від Землі.
Справжнє шоу «зоряного дощу» можна спостерігати, не покидаючи свій дім. Очікується, що пік потоку, коли приблизна швидкість метеорного дощу складе до 27 метеорів за годину припадає на середу, 22 квітня, але «падаючі зірки» будуть з’являтися на небі ще протягом тижня, тобто приблизно до 29 квітня. Тож не забудьте загадати бажання.
Чим ще здивує зоряне небо в квітні – читайте за посиланням.