Новини
Україна
Київ

Національний музей історії України: зібрано кошти на демонтаж "храму-МАФу" (ВІДЕО)

Суд зазначив, що «храм-МАФ» побудували без жодних дозволів. Він розташований у буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво. Крім того, незаконна забудова порушує ансамбль історичного археологічного комплексу "Десятинна церква".

Менш ніж за добу було зібрано кошти для демонтажу "храму-МАФу" УПЦ МП на території Національного музею історії України в Києві.

Про це пресслужба Національного музею історії України повідомила у Facebook.

Так, кошти для демонтажу "церкви-МАФу" на території музею було зібрано менш як за добу.

"Ми дуже вам вдячні за вашу небайдужість та зупиняємо збір! ДЯКУЄМО всім хто пожертвував кошти на цю справу, дякуємо всім хто поширював цю інформацію! Українці вкотре довели, що об'єднавшись разом ми можемо творити дива".

Зазначимо, УПЦ МП називає капличку Володимиро-Ольгинським храмом Десятинного монастиря. Вона діє з 2009 року. У 2013-му, за президентства Віктора Януковича, церква отримала державну реєстрацію на споруду.

Водночас Національний музей історії України вважає, що капличку незаконно звели на його території без необхідних дозволів. У 2020 році музей подав позов з вимогою знести конструкцію. Суд задовольнив позов та зобов’язав УПЦ МП знести будівлю. УПЦ МП зобов’язали звільнити земельну ділянку площею 152 квадратні метри.

У Мінкультури зазначали, що самочинно зведений "храм-маф" розміщений в буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво, а також порушує ансамбль історичного археологічного комплексу "Десятинна церква".

У вересні 2023 року Апеляційний суд підтвердив, що "храм-МАФ" на території Національного музею історії України у Києві потрібно демонтувати.

Читайте також: