Новини
Всесвіт
За кордоном

На Землю повернувся китайський «Чан'е-5» з місячним ґрунтом


Китайська автоматична міжпланетна станція (АМС) «Чан'е-5» доставила на Землю зразки місячного ґрунту. Капсула з інопланетним речовиною приземлилася, як і планувалося, в автономному районі Внутрішня Монголія на півночі КНР.

Скрін з YouTube/New China TV

Про це повідомили на YouTube-каналі New China TV.

Китай став першою за останні 44 роки країною, яка реалізувала проєкт з транспортування геологічних зразків з поверхні Місяця, і третьою країною після США і СРСР, якій вдалося здійснити таку задачу.

Скрін з YouTube/New China TV

«Чан'е-5» відправили в космос 24 листопада. Апарат досяг місячної поверхні тижнем пізніше, 1 грудня, і здійснив посадку в Океані штормів. 6 грудня посадковий модуль піднявся з поверхні Місяця і пристикувався до орбітального модуля, після чого апарат відправився до Землі.

Скрін з YouTube/New China TV

До речі, розмір капсули зонда «Чан'е-5» складає всього одну сьому від розміру капсули китайського пілотованого космічного корабля. А площа району приземлення - в 16 разів більше. Пошукова група прийняла ряд технічних заходів, щоб не виникло проблем з пошуком капсули. Так, до початку операції пошукова група провела близько 30 зйомок місцевості в районі приземлення.

16 грудня, коли модуль знаходився на відстані 5 тисяч кілометрів від Землі, від нього відокремилася капсула, яка о 17:33 за Всесвітнім координованим часом (19:33 за київським часом) увійшла в атмосферу планети зі швидкістю близько 11,2 км/с та через 26 хв здійснила м'яку посадку.

Капсулу знайшли, все в порядку. Доставлений реголіт буде вивчений китайськими фахівцями з наукової точки зору, а також з метою реалізації проєкту з підготовки щодо будівництва науково-дослідницької бази на Місяці.

Як повідомляв «Погляд», NASA готує величезну ракету, щоб доставити людей на Місяць і відібрало астронавтів для польоту на супутник Землі.

Також нещодавно стало відомо, що до програми «Артеміда» долучилася і Україна.

Нагадаємо, восени Україна та Китай підписали нову програму співробітництва, в рамках якої планується  реалізувати 69 спільних космічних проєктів.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.