На забезпечення киснем ліжок у лікарнях виділено майже 900 млн грн
Уряд додатково виділив 895,578 млн грн на забезпечення киснем ліжок у лікарнях, які надають допомогу пацієнтам з COVID-19.
«Це додаткові кошти. МОЗ вже виділяло 572 млн гривень, які були перераховані відповідно в регіони, – розповів у ході брифінгу 12 листопада міністр охорони здоров’я Максим Степанов. – Це дозволить виконати завдання, яке було поставлене урядом ще 12 серпня: була видана постанова, яка зобов’язувала забезпечити киснем 80% ліжок».
За словами Степанова, МОЗ наразі не задовольняють темпи збільшення ліжок із підведеним киснем. Раніше міністерство поставило перед органами місцевої влади, яким підпорядковуються медичні заклади у регіонах, завдання до 1 жовтня забезпечити підведення кисню до 80% ліжок. Тож наразі це питання знаходиться на постійному контролі президента України та прем’єр-міністра.
Потребу у забезпеченні ліжко-місць у лікарнях міністр пояснив постійним зростанням як випадків коронавірусної хвороби, так і зростанням кількості хворих із важким перебігом хвороби, які потребують госпіталізації.
Так, 12 листопада зафіксовано черговий антирекорд – 11 057 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. За останню добу було госпіталізовано – 1 509 осіб, померло 198 пацієнтів, одужало 6 235 людей. Найбільша кількість підтверджених нових випадків зареєстрована за минулу добу у м. Київ (931), Запорізькій (799), Київській (700), Одеській (663) та Полтавській (624) областях.
Протягом доби здійснено 77 149 тестувань: методом ПЛР – 46 933, методом ІФА – 30 216.
За весь час пандемії в Україні:
- захворіло – 500 865 осіб;
- одужало – 227 694 особи;
- летальних випадків – 9 145;
- проведено ПЛР-тестувань – 3 782 099.
Нагадаємо, що 11 листопада Кабінет Міністрів України прийняв рішення про запровадження карантину «вихідного дня» з 14 по 30 листопада. На загальнодержавному рівні введені обмеження, які відповідають «помаранчевому» рівню епідемічної небезпеки. У МОЗ вважають, що такі заходи дозволять призупинити стрімке зростання кількості хворих на COVID-19 та не допустити колапсу медичної системи.
Міністр Максим Степанов ще раз підкреслив, що у суботу та неділю будуть працювати лише транспорт, магазини, які торгують продуктами харчування, кормами, медичними виробами, аптеки, обмінні пункти та фінансові установи, автозаправні станції (за винятком зон харчування).
Решта закладів (спортивні зали, фітнес-центри, заклади культури, ТРЦ, магазини, які торгують непродовольчими товарами) будуть закриті.
«У боротьбі з пандемією важливо розірвати ланцюг передачі вірусу, а це можливо лише шляхом зменшення контактів між різними соціальними групами», – підкреслив очільник МОЗ.
Дізнайтесь, що робити, якщо у вас підтвердився COVID-19.
Читайте ексклюзив від "Погляду": історія журналістки, хворої на Covid-19 в легкій формі.