На Вишгородщині виявлено «кримінальне» сміттєзвалище
Екологи Київщини у селі Демидів зафіксували звалище ТПВ, яке відноситься до I-IV класів небезпеки.
Стихійні сміттєзвалища на Вишгородщині утворюються надто часто. За порушниками треба стежити ретельно. В районі вже було кілька випадків, коли люди, помітивши спритників, які вивозили сміття на береги річок, змушували їх повертати назад разом із своїм «добром».
У деяких селах району жителі уже давно не дають розростатися стихійним звалищам. Як повідомляв «Погляд», жителі Воропаєва підхопили Trashtag Challenge і не лише прибирають місцеві стихійні звалища, а й впорядковують село.
А жителі села Пірнове нещодавно ліквідували сміття на березі Десни, біля пляжу, де «насвинячили» недбайливі відпочивальники, не звертаючи уваги на те, що там стоять сміттєві контейнери...
«Сільський голова звернувся до керівника районного комунального підприємства "Комунальник", пана Мартиненка Олександра, який й надав КАМАЗ, для того щоб вивезти сміття до сміттєвого полігону. Місцевий підприємець Кулик Юрий надав техніку для завантаження сміття у самоскид... За якихось 10 хвилин - роботу було закінчено, сміття прибрано! Потрібно додати, що Книжников Сергій як сільський голова неодноразово "ловив" тих, хто смітить (навіть з працівниками поліції), організовував мешканців села для прибирання території», поінформувала Фейсбук-сторінка Пiрнове - моя Батькiвщина.
А ось у Демидові ситуація виявилась не такою простою. Сільчани поскаржилися до Департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної держадміністрації на те, що на території їхнього населеного пункту утворилося сміттєзвалище, яке створює незручності та загрожує їхньому життю і здоров’ю. Під час перевірки з’ясувалося, що смітник може мати кримінальне продовження.
«Інспектори Державної екологічної інспекції Столичного округу разом з представниками поліції зробили заміри забруднених земельних ділянок та встановили факт засмічення відходами, які відносяться до I-IV класів небезпеки. Площа засмічення земельних ділянок становить 20000 кв. м, 7857 кв. м, 496 кв. м з середньою висотою 1,8 м. Розміщення несанкціонованого стихійного сміттєзвалища підпадає під ознаки кримінального злочину, передбаченого статтею 239 Кримінального кодексу України. Відповідно до пункту 7 «Положення про Державну екологічною інспекцію Столичного округу», затвердженого наказом Державної екологічної інспекції України від 28.04.2020 № 137, Інспекція склала акт про виявлення факту заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу та розрахувала розмір шкоди, заподіяної внаслідок порушення природоохоронного законодавства, яка становить 2 053 147 грн. 20 коп. Для встановлення та притягнення до відповідальності винних у створені сміттєзвалища осіб матеріали огляду передано у Вишгородський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Київській області», повідомила пресслужба КОДА.
Як повідомляв "Погляд", цього літа на Європу чекає екстремальна посуха: Україна може залишитися без води.