Новини
Новини Київської області
Акції
Вишгород
Культура
Київщина-суспільство

На Вишгородщині вшанували українських воїнів


Низка патріотичних свят, приурочених захисникам рідної землі, відбулася в районі

Україна цими днями відзначила низку свят, пов'язаних із військом України різних епох нашої історії - від давнини до сучасності: День захисника України, день заснування УПА, День українського козацтва. А ще - День Святої Покрови, яку ще козаки вважали своєю небесною заступницею, а отже, вона - заступниця всього українського війська, яке стоїть на захисті нашої землі.

«Нам є що захищати. Нам є що берегти. І цей святий обов’язок виконують воїни незалежної України. У прагненні підтримати наших відважних воїнів єднаються і дорослі, й діти. Не всі родини дочекалися з війни своїх рідних», –такі слова звучали під час заходу, який відбувся у селі Демидів.

. «Ми повинні пам’ятати, що незалежна Україна, незалежна держава нам дістається не просто так. Вона дістається, на жаль, і стражданнями і кров’ю, втратами. Низький уклін воїнам, і родинам загиблих воїнів. Ми вас пам’ятаємо і хочемо вам завжди допомагати», зауважив під час відкриття заходу в.о. голови Вишгородської райдержадміністрації Олексій Данчин.

Вочевидь, для рідних і близьких загиблих героїв це свято особливо з присмаком болю і  гіркоти. Вони прийшли з портретами своїх батьків, чоловіків, братів. Ніби сподіваючись, що ті із засвітів побачать, що не забуті ні вони, ані їхні рідні.

І ніби на підтвердження цих слів, звучали слова пам’яті і шани. А від ГС «Ми українці» рідним і близьким загиблих бійців було вручено пам’ятні відзнаки. Тут запроваджено знак для матерів  – знак народної пошани "Сила Жінок", для дружин – пам»ятна  медаль "Чарівна сила України", для дітей — знак "Батьківське Серце", для волонтерів – нагрудний знак «Червона калина».

Також у програмі свята були спортивні заходи, концерт дитячої творчості й авторської патріотичної пісні, перегляд  слайд-фільму про земляків, які загинули на Сході. У заході взяли участь автори й виконавці пісень айдарівець Ян Апрель (Ян Птах) та волонтер Юлія Зуброва (Бандерівна).

Також учасникам і гостям свята запропонували скуштувати солдатську кашу. Була й програма для дітей – різноманітні конкурси, ігри, тощо.

Нагородження членів родин загиблих воїнів продовжилось наступного дня в РБК «Енергетик», під час урочистостей з нагоди відзначення Дня захисника України, 77-ої річниці створення УПА та Дня українського козацтва.

«На дійство зібралися родини загиблих Героїв в українсько-російській війні, ветерани АТО/ООС, військовослужбовці, добровольці, волонтери, керівництво міста та жителі Вишгорода. На святі виступили духовий оркестр військової частини НГУ 3027 та німецький оркестр Musikverein Eichenau e.V. Вітав зі святом захисників міський голова Олексій Момот. Разом з головою ГС «ВО» «Ми Українці»» Іван Татауров вручили учасникам бойових дій пам‘ятні відзнаки», повідомила Вишгородська міська рада.

Урочистості відбулися і в Межигір’ї – там, де колись був відомий Спасо-Преображенський Межигірський монастир, до якого приходили козаки після завершення козацької служби. Тут до низки свят додалося ще одне – як розповів краєзнавець і дослідник Межигір’я Геннадій Межигірський, саме на Покрову у 2008 році був канонізований кошовий січовий отаман Петро Калнишевський, який свого часу звів у монастирі кілька будівель.

У Межигір’ї відбулась урочиста церковна служба. А ще – нікого не залишив байдужим виступ відомого кобзаря і лірника Олександра Гончаренка. Також виступили творчі колективи, юні козаки показали свою майстерність.  

А адміністрація Національного парку «Межигір’я» пригостила кулешем.

Також цикл різноманітних заходів відбувся у бібліотеках Вишгородської централізованої бібліотечної системи: книжкові виставки, уроки мужності, патріотичні години, тощо.  

«У центральній районній бібліотеці для військовослужбовців Військової частини 3077 Національної гвардії України було проведено годину національної гідності «Героїв країна – моя Україна». Також була презентована книжково-ілюстративна викладка «Запорізька Січ – колиска нашої державності», на якій представлені матеріали, що несуть в собі найцікавішу інформацію про українське козацтво минулих часів та козаків сьогодення: їхні прагнення, ідеї, почуття патріотизму., повідомила Вишгородська центральна районна бібліотека», повідомила Вишгородська центральна районна бібліотека.

Все це – лише невелика частина патріотичних заходів, які відбулося на Вишгородщині з нагоди свят. 

Фото автора, Вишгородської міської ради, Вишгородської районної бібліотеки