Новини
Головні новини
Бориспіль
Здоров'я

На власні очі: як вакцинують від коронавірусу


Журналіст ІА «Погляд» спостерігав у Борисполі процедуру вакцинування громадян проти COVID-19.

Зауважимо, у листопаді минулого року у журналістки «Погляду» було підтверджено коронавірусну хворобу. І ми розповідали про лікування в домашніх умовах. Тепер же, отримавши можливість особисто бути присутніми під час вакцинації соціального працівника, ми вирішили поділитися цим досвідом із нашими читачами.

Як записатися на вакцинацію

Отже, як ми повідомляли раніше, згідно з «дорожньою картою вакцинації», в Україні щеплення у першу чергу отримують сімейні лікарі, люди похилого віку (80+) та працівники соціальної сфери (працівники освіти, охорони здоров'я, культури, побутового обслуговування, зв'язку, торгівлі та громадського харчування, правоохоронних органів). 22 березня стартував другий етап вакцинації українців проти COVID-19.

Тож, якщо ви входите у перелічені групи, можете зателефонувати до стаціонарного пункту щеплень та записатися на вакцинацію.

В нашому випадку людина зареєструвалася у Амбулаторії загальної практики сімейної медицини №6.

Вакцинація

Наступного дня після реєстрації ми прибули до амбулаторії, що збудована нещодавно. Як ззовні, як і в середині все має акуратний та доглянутий вигляд. При вході ви можете продезинфікувати руки.

Далі розташований рецепшн. Там вам видають заповнити бланк, де потрібно вказувати свої дані та наявні хвороби, алергії тощо.

Після цього вас запросять у кабінет вакцинації, де на вас чекають двоє медичних працівників. Спочатку медична сестра занотовує ваші дані до комп'ютера та перевіряє наявність підписаної декларації із сімейним лікарем.

Потім вона стетоскопом прослуховує легені, і якщо все добре, то інша медична сестра вводить дозу вакцини від коронавірусу Covishield від Oxford/AstraZeneca.

Після вакцинації

Як бачите, процедура досить проста і нетривала. Після вакцинації жінка, яку супроводжував журналіст ІА «Погляд», почувається добре.

Вдруге вакцину їй можна буде отримати через три місяці. До того ж лікарі нагадують: якщо у амбулаторії вакцинували всіх бажаючих людей із обов'язкової групи, але кілька доз вакцини залишилося, то громадяни можуть також отримати вакцину.

Ілля Луців - лікар бориспільської лікарні

«Погляд» розповідав, що держава платитиме за наслідки щеплення проти коронавірусу. Як повідомляв «Погляд», з'явилося і пояснення щодо носіння масок у громадських місцях у «червоних» зонах.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.

Фото: Камінська Дарина для ІА «Погляд»