Новини
Україна
Суспільство

На транспортування теплової енергії теж можуть встановити тариф


Сьогодні, 3 листопада, Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг».

Фото Укрінформу

За Закон №2458 проголосували 240 народних депутатів. Цим документом внесено зміни до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про ринок природного газу», «Про житлово-комунальні послуги», «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг», «Про теплопостачання», «Про метрологію та метрологічну діяльність», та «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Як зазначає інформаційне управління Апарату Верховної Ради, «Законом удосконалено норми і положення чинного законодавства у сфері надання житлово-комунальних послуг, а також врегульовано питання перехідного періоду, що виникають у зв’язку із введенням в дію Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та необхідністю прийняття співвласниками усіх багатоквартирних будинків (незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком) рішень про моделі організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг (крім послуг з постачання та розподілу електричної енергії та природного газу)».

Що це означає для простих споживачів?

У пояснювальній записці до закону зазначається, що мешканці будинку мають утворити ОСББ, або ж їм доведеться погодитися на колективний договір з постачальником послуг.

«Реалізація зазначеного закону дозволить упорядкування процес надання житлово-комунальних послуг, встановити чіткі правила гри для усіх учасників відносин у сфері житлово-комунальних послуг, запровадити одномоментний перехід на нові договірні відносини у сфері житлово-комунальних послуг, зокрема у разі не прийняття будь-яких рішень співвласниками багатоквартирного будинку укладення публічних договорів, та уникнути збитків підприємств галузі і, як наслідок, уникнути хаосу у процесі реформування однієї із найважливіших сфер народногосподарського комплексу», йдеться у пояснювальній записці до документа.

Ресурс Обозреватель зазначає, що після прийняття цього закону можливе запровадження абонентської плати на більшість комунальних послуг, перспектива очікувати щомісяця перерахунку тарифів на опалення, і зростання вартості житлово-комунальних послуг.  

Втім, як на практиці реалізовуватиметься прийнятий закон, покаже час.

Як повідомляв «Погляд», парламент ухвалив закон, яким захистив місцеві бюджети.

Також «Погляд», інформував, що для низки ФОП відтермінували застосування РРО з 1 січня.