Новини
Україна
Суспільство
Україна-суспільство

На президентських виборах перемогли соцмережі: експерти


Фото: Укрінформ

В рамках Львівського медіафоруму експерти-знавці інформаційного простору приєднались до дискусії "Роль медіа і соціальних мереж під час виборів", - передають в Texty.org.ua.

На думку експертки організації StopFake Ольги Юркової, саме у соцмережах велася дискусія стосовно виборів, тоді як традиційні медіа цією можливістю знехтували. "Медіа – гравець, який мав би ініціювати дискусії, але цього не робив. А соцмережі – це просто інструмент. Тож перемогли технології", - говорить Юркова.

Згідно з дослідженням StopFake, всі кандидати, крім Порошенка, у соцмережах звинувачували чинну владу, згадуючи вбивство Гандзюк, оборудки в Укроборонпромі. Чинний до виборів Президент натомість наголошував на позитивних досягненнях за 5 років.

Ольга Юркова зазначила, що ніхто з кандидатів, крім Зеленського, не поширював освітньої інформації про вибори. Володимир Зеленський власного контенту не створював, однак робив репости роликів, де розповідалось про корисні для виборців лайфхаки.

Головний редактор Texty. org.ua Роман Кульчинський розповів, що у соцмережах впродовж виборів використовували схеми з поширення фейків. "Спершу публікується якась маніпулятивна новина чи дезінформація, її підхоплює відомий блогер, який пише пост на фейсбуці. А якщо лідер думок таке обговорює, то це вже легальна причина опублікувати таку новину в солідному ЗМІ. Блогери своїм іменем легалізують фейк", - пояснив Кульчинський.

Згідно з дослідженнями Комісії з журналістської етики, організації StopFake, Українського інституту медіа та комунікацій, а також "Платформи з прав людини" під час виборів неякісної інформації у соцмережах було забагато а емоційність спілкування призвела до упереджених дискусій. На думку експертів, поліпшення якості даних у соцмережах можна викликати шляхом підвищення медіаграмотності українців.