#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Головні новини

На порозі Нового року: як виглядають ялинки в різних містах Київщини?

22.12.2020 Бобрик Юлія 0

До Нового року залишається зовсім небагато часу, і, не дивлячись на те, що погода швидше нагадує осінню, майже всі населені пункти Київської області вже прикрашені до свят і перетворюються ввечері на справжню казку. «Погляд» зібрав світлини зелених красунь на головних площах міст Київщини.

Фото: pixabay.com

Часи змінюються, а ялинка, як і раніше залишається головним символом Нового року. Вона вважається символом вічності, а її шишки – символ вогню життя і відновлення здоров'я. Звідки ж взялася традиція ставити ялинку на Новий рік?

Історія

Одна з найпоширеніших версій – ця традиція прийшла до нас з Німеччини. В середні віки у племен, що проживають на території цієї країни, був давній звичай йти на Новий рік в ліс і збиратися біля прикрашеної ялинки. Таким чином вони догоджали добрим духам. Потім люди почали «приносити» дерево додому, щоб не зустрічати свято на морозі. З приходом християнства ця традиція тільки зміцнилася.
На території сучасної України ялину почали прикрашати лише на початку вісімнадцятого століття. Хоча, за однією з версій, прикрашати ялинку або соснове гілля на зимові свята – це слов'янська традиція, яка саме з України потрапила до Німеччини, а потім назад повернулася. У давні часи одним з головних свят вважали Дні зимового сонцестояння. Слов'яни, нащадками яких є сучасні українці, пов'язували прикрашання ялинок на такі свята з поняттям «насіння, нового життя».

Тепер же зелені красуні встановлюють не лише в оселях, а й на центральних площах міст. Чимало «галасу» наробила головна ялинка країни на Софіївській площі в Києві. Але врешті-решт все владналося і вихідними вона засяяла вогнями. Редакція «Погляду» зацікавилася, а як виглядають ялинки в інших містах Київщини?

Бородянка

Буча

Бориспіль

Бишів

Васильків

Вишгород

Макарів

Фото: Facebook/Лена Примаченко

Немішаєве

Фото: Facebook/Немішаївська громада

Обухів

Пісківка

Українка

Скільки цьогоріч коштують новорічні ялинки в Україні, де купити легальну ялинку у Києві та на Київщині та яка ялинка більш екологічна: жива чи штучна – читайте у матеріалах «Погляду».

А як правильно обрати ялинку та як вирощують ялинки у лісництві – дивіться у сюжетах «Погляду».

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.