Новини
Всесвіт
За кордоном

На Марс відправлять цілий «парк» безпілотників для масштабних досліджень


Вчені знову спробують відшукати сліди життя на Червоній планеті.

Фото: pixabay.com

Відразу три країни – США, Китай та ОАЕ – відправлять безпілотні космічні кораблі на Червону планету буквально один за одним в липні, починаючи з цього тижня. Таким чином, цей проєкт стане наймасштабнішим в плані зусиль з пошуку біологічного життя на планеті. Про це повідомляє видання Тhe Нill.

Кожному космічному кораблю належить пролетіти більше 483 мільйонів кілометрів, перш ніж досягти Марса в наступному лютому. Як мінімум, від шести до семи місяців космічний корабель виходить за межі орбіти Землі і синхронізується з більш віддаленою орбітою Марса навколо Сонця. Вчені хочуть знати, яким був Марс мільярди років тому, коли на ньому були річки, озера і океани, які могли дозволити з'явитися на світ простим організмам до того, як планета перетворилася в безплідний, зимовий, пустельний світ, яким вона є сьогодні.

Три майже одночасних запуски не випадкові: вибір часу продиктований відкриттям місячного вікна, в якому Марс і Земля знаходяться в ідеальному положенні на одній стороні Сонця, що зводить до мінімуму час у дорозі і витрату палива. Таке вікно відкривається тільки раз в 26 місяців. І наразі воно відкрилося саме зараз, в липні 2020.

Марс довгий час хвилював уяву вчених, і став справжнім кладовищем для численних місій. Космічні кораблі вибухали, згорали або терпіли аварії під час своїх «марсіанських хронік». Наразі лише США вдавалося успішно «доставити» свої марсоходи на Червону планету – американські вчені успішно провели вісім місій, починаючи з 1976 року. Зараз на Марсі працюють два корабля НАСА, «InSight» і «Curiosity». Шість інших космічних кораблів досліджують планету з орбіти: три від США, два європейських і один з Індії.

Нагадаємо, США відправлять шестиколісний марсохід під назвою «Perseverance» (Завзятість) для збору зразків гірських порід, які будуть повернуті на Землю для аналізу приблизно через десятиліття.

Об'єднані Арабські Емірати і Китай прагнуть приєднатися до «елітного клубу». Космічний корабель ОАЕ на ім'я «Амаль», що по-арабськи означає «Надія», є орбітальним кораблем, який повинен вилетіти з Японії в середу за місцевим часом під час першої міжпланетної місії арабського світу. Космічний корабель, побудований в партнерстві з Університетом Колорадо в Боулдері, прибуде на Марс через рік, коли ОАЕ будуть відзначає 50-річчя свого заснування.

Китайський Tianwen-1 є найскладнішим пристроєм, що складається з орбітальника, десанту та марсохода. Його назву можна перекласти як «пошуки небесної правди». Сам ровер невеличкий за розміром та містить шість наукових інструментів. Наявність орбітальника дозволить вивчати планету під іншим кутом, а також буде слугувати для реле зв'язком.

Нагадаємо, нещодавно вчені розрахували ідеальну траєкторію польоту на Марс.