Новини
Вишгород
Технології

На Київській ГЕС очікують водопілля


Рясний цьогорічний сніг спричинить водопілля. Це підтверджують і фахівці, зокрема, співробітники Каскаду Київських ГЕС і ГАЕС - стратегічного підприємств, для діяльності якого важливим є запобігання виникненню надзвичайних ситуацій. Якщо у попередні роки вони фіксували маловоддя, то зараз – протилежна ситуація. Як працює система цивільного захисту на цьому об’єкті, і наскільки тут готові до несподіванок?

Фото Укргідроенерго

Фахівець з питань цивільного захисту філії Ігор Василець розповів «Погляду», що оскільки Каскад Київських ГЕС і ГАЕС, має стратегічне значення для Об’єднаної енергосистеми країни, то тут питанням цивільного захисту приділяється велика увага.

«Наша група й створена для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій на підприємстві та до завчасної підготовки до ліквідації їхніх наслідків, якщо такі виникнуть», - поінформував Ігор Євгенович.

За словами фахівця, організація служба з цивільного захисту побудована таким чином, що всі цехи та підрозділи беруть участь у забезпеченні захисту всього об’єкту, а також довкілля. На підприємстві створені формування цивільного захисту, аварійно-рятувальні ланки, добровільні пожежні дружини, ланки хімічної та радіаційної розвідки, а також медичні пости. Туди входять співробітники філії з кожного цеху та відділу.

Наскільки безпечна гребля Київської ГЕС?

Також Ігор Василець розповів про нинішній стан греблі Київської ГЕС, зазначивши, що розмовинезадовільного стану греблі та затоплення прилеглих територій є плітками, котрі поширюють люди, які жодного разу її не бачили.

Фото Укргідроенерго

Він зауважує, що на станції регулярно відбуваються обстеження гідротехнічної споруди - як надводної, так і підводної її частини, із залученням фахівців водолазної та інших служб.

«Проводяться роботи з укріплення дамби та ремонту залізобетонних конструкцій греблі. Усі рекомендації спеціалізованої міжвідомчої комісії виконуються. Варто зазначити, що гребля Київської ГЕС перебуває у працездатному стані, відповідає проєктним вимогам і може виконувати своє функціональне призначення в заданих режимах. Укргідроенерго на поточний момент виконує увесь необхідний обсяг робіт із забезпечення її безпечної експлуатації»,

зазначає Ігор Василець.

До повені готові

Відповідаючи на запитання про те, як станція готується до весняного водопілля, Ігор Євгенович звернув увагу на велику кількість опадів, які випали цього року.

Втім, він зазначив, що поки немає прогнозу щодо початку льодоходу та обсягів притоку води до водосховища.

Однак філія активно готується до льодоходу та весняної повені. Завчасно, і з урахуванням досвіду попередніх років, було видано наказ із заходами щодо підготовки гідроспоруд та обладнання до пропуску льодоходу й повені.

«Підготовка персоналу до дій у надзвичайній ситуації у нас є обов’язковою. Для того, щоб люди не втрачали своїх навичок, проводяться об’єктові тренування. Прописуються сценарії різних позаштатних ситуацій, які можуть виникнути на підприємстві. До участі у тренуваннях залучаємо спеціальні загони ДСНС України. Керівний склад філії обов’язково проходить навчання та підвищення кваліфікації з питань цивільного захисту в навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності ДСНС України у Київській області».

Ігор Василець

Діють автоматизовані системи

Також Ігор Василець звернув увагу, що на Каскаді Київських ГЕС і ГАЕС діють автоматизовані системи з виявлення потенційних загроз. Зокрема, на Київській ГЕС встановлена та працює система раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення. Вона передає сигнал на пульт спостереження до департаменту цивільного захисту Київської облдержадміністрації. Система працює таким чином, що завдяки спеціальним контрольно-вимірювальним приладам ведеться спостереження та подальша обробка інформації щодо поточного стану гідротехнічних споруд.

За словами Ігоря Васильця, у разі загрози виникнення надзвичайної ситуації система завчасно її виявляє і фахівці оперативно на це реагують. Інформація передається до відповідних служб, які, в свою чергу, мають змогу попередити ситуацію, або ж підготуватись до її наслідків. Система сповіщення працює безперебійно. Перевірки її працездатності та відповідне технічне обслуговування проводяться згідно регламенту.

«Взагалі до питання цивільної безпеки на гідроелектростанції необхідно ставитися дуже відповідально, щоб запобігти виникненню надзвичайної ситуації, швидко зреагувати та мінімізувати наслідки у разі її виникнення. Тому ми постійно ведемо контроль та спостереження за нашими спорудами, а також проводимо підготовку персоналу, здійснюємо прогнозування з метою недопущення будь-яких позаштатних ситуацій»,- зауважує Ігор Василець.

Ми повідомляли, що житель Димера, який уже не раз звертався до поліції з хибними повідомленнями, на цей раз вирішив «замінувати» Київську ГЕС. Втім, поліція піддозрілих предметів не знайшла, а псевдомінеру загрожує термін.

На Київських ГЕС та ГАЕС триває реконструкція, під час якої втілюють європейські стандарти.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.