Новини
Боярка
Фастів
Здоров'я

На Київщині збирають кошти на кисневі концентратори


Таку ініціативу пропонують започаткувати у Боярці за прикладом Гатненської ОТГ.

Днями працівниця Фонду Боярської громади Лідія Савенко запропонувала у фейсбук-групі "Боярка. Боярське земляцтво" обговорити варіант закупівлі кисневих концентраторів для потреб боярчан.

Користуватися ними передбачено при амбулаторному лікуванні або після виписки з лікарні за показаннями й обов’язковою довідкою.

"Наша лікарня вже не приймає ковідних хворих. Ситуація тривожна. Найближчі тижні очікується погіршення", - зазначила пані Лідія.

Вона уточнила, що такими питаннями зазвичай займаються організації, які спеціалізуються саме на медичному напрямку.

"В команді Фонду Боярської громади немає медиків або дотичних, але ми проаналізували досвід інших благодійних організацій та наших сусідів - ГО "Єдність громади - заможне село с. Віта-Поштова", вони це вже роблять", - зазначила Савенко, розмістивши посилання на пост у групі Гатненської ОТГ.

Також вона уточнила, що, скоріше за все, багато концентраторів закупити не вдасться. Потрібно буде обирати, кому надати перевагу, а кому відмовити – і це саме страшне питання.

Пані Лідія звернулася до всіх небайдужих жителів Боярської та Гатненської ОТГ:

"Ми усі разом можемо врятувати чиєсь життя і це може бути рідна людина, наш знайомий або просто хороша людина-незнайомець. Дуже важлива думка медиків: варто, не варто і як це найліпше організувати? Можливо, взагалі в інший спосіб можемо допомогти собі та лікарям, крім того, що маски носимо, руки миємо…".

Можливо, цей досвід переймуть й інші населені пункти Київщини чи всієї України і незабаром також почнуть реалізовувати подібні ініціативи.

Нагадаємо, раніше "Погляд" повідомляв про те, що кисневі концентратори від Порошенка отримала Бородянська амбулаторія.

Також ми інформували, що днями в Україні розпочався другий етап вакцинації від коронавірусу. 

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.