Новини
Новини Київської області
Головні новини
Суспільство

На Київщині не використали майже 533 млн грн освітньої субвенції


Згідно із статтею 103-2 Бюджетного кодексу, освітня субвенція спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників: Мінфін.

Фото з сайту decentralization.gov.ua

Станом на 1 серпня у місцевих бюджетах акумульовано 8 590 млн грн невикористаних залишків освітньої субвенції. Про це йдеться на офіційному сайті Міністерства фінансів.

У зведеному бюджеті Київської області ці залишки становлять 532, 958 млн грн.

Загалом, як повідомляє Мінфін, задля забезпечення якісного освітнього процесу та створення опорних шкіл уряд протягом 2015-2020 років на розвиток матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти спрямував 12,8 млрд грн.

Ці кошти використовувались на придбання шкільних автобусів, оснащення закладів загальної середньої освіти сучасною матеріально-технічною базою, придбання обладнання для їдалень та забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях закладів загальної середньої освіти, інтернет для шкіл, закупівлю дидактичних матеріалів, обладнання, меблів, інвентарю для фізкультурно-спортивних приміщень для НУШ, будівельні, ремонтні, реставраційні роботи.

«Відповідно до статті 103-2 Бюджетного кодексу України, освітня субвенція спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників. Залишки коштів за субвенцією на кінець бюджетного періоду зберігаються на рахунках відповідних місцевих бюджетів і використовуються у наступному бюджетному періоді з урахуванням цільового призначення субвенції. А також на оновлення матеріально-технічної бази закладів та установ освіти», - йдеться у повідомленні Мінфіну.

Суми залишків освітньої субвенції у зведених бюджетах областей, районів, територіальних громад можна завантажити з сайту Мінфіну за посиланням.

Про 96-й виборчий округ

Народний депутат від 96-округу Ольга Василевська-Смаглюк поцікавилась, скільки коштів субвенції не використано на її окрузі, і поділилась інформацією на своїй Фейсбук-сторінці.

«М. Славутич – 1.2 млн гривень; м. Буча – 13.2 млн гривень; Іванківський район – 10.6 млн гривень; Вишгородський район 33.1 млн гривень; Бородянський район – 10.5 млн гривень; Поліський район – 1.9 млн гривень. Це означає, що кожен з педагогів шкіл за 8 місяців недоотримав до свого бюджету по декілька десятків тисяч гривень. Це невиплати: надбавки за престижність праці 30%, часткової оплати заміни тимчасово відсутнього вчителя, недоплати за завідування навчальним кабінетом тощо. Все те, що мала б забезпечувати освітня субвенція, так як це її цільове призначення. Кошти акумулюються в місцевих бюджетах. Та за законом, у наступному році можуть витрачатись на дрібні ремонти, закупівлю меблів, автобусів, будівництво туалетних приміщень і т. д. Вчителі ж знову залишаються осторонь», - прокоментувала народна обраниця.

Ольга Василевська-Смаглюк пообіцяла звернутися з цим питанням до прем‘єр-міністра Дениса Шмигаля.

Як повідомляв «Погляд», з’явився графік шкільних канікул.