#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Фастів
Довкілля
Земля

На Фастівщині вирощують органічну продукцію без використання хімії

08.05.2019 0 Александр Чернышенко 0

У селі Великі Гуляки на Фастівщині діє ферма, де вирощують органічну продукцію. Цей проект організувався 9 років.

“Зараз ми працюємо як кооператив. Кожен охочий може інвестувати в нього чи приїхати попрацювати, або приєднатися до цього руху і створювати це разом із нами”, – говорить фермер Антон Дундій.

Про це йдеться у повідомленні UATV.

Спершу на фермі почали вирощувати зелень – кріп, петрушку, салат (щонайменше 5-7 видів). Потім додалися пряно-ароматичні трави, базилік, рукола, а також капуста, помідори, огірки, перець, баклажани, цукіні. Через деякий час підприємство почало займатися розведенням і незвичайних для українського ринку рослин: листової капусти Кейл, салату мангольд, який дуже поширений в Європі, бамії – яка популярна на індійському й американському ринках. Окремий напрям ферми – вирощування мікрогріну.

Зараз загальна площа підприємства становить близько 21 га, з яких задіяно лише 20 %.

“У процесі вирощування ми використовуємо все, що у нас є. Відходи не викидаються, а переробляються, в результаті виходить добриво”, – розповів Дундій.

На фермі замінюють хімічні засоби захисту біологічними або природними рослинними. Наприклад, відвари з полину, чистотілу. Вони згубні для шкідників, як і хімія, але не приносять шкоди людині й тваринам.

Cпоживання органічних продуктів в Україні щороку зростає, ринок приносить близько 30 мільйонів євро на рік.

У минулому році Україна експортувала 6,7 тисячі тонн органічної продукції в країни Євросоюзу. У Нідерланди – на них припадає понад половина експорту, вагому частку займає Польща – приблизно 16 % експорту, Німеччина – 11 %, Китай – більш ніж 2 % від загального експорту органічних продуктів. Основна культура, яку ми експортуємо, це горох. Він становить 90 % усього експорту органічної продукції з України. Також ми постачаємо нут, сочевицю, гриби.