Новини
Новини Київської області
Бориспіль
Надзвичайні новини
Здоров'я
Надзвичайні ситуації

На Бориспільщині хлопчика вкусила гадюка


У Бориспільській лікарні не було протиотрути, тому дитину довелося транспортувати в Охмадит.

Фото: Інформатор

У селі Старе Бориспільського району 13-річного хлопчика, який пас  гусей,  вкусила змія. Про це повідомив Інформатор, розповівши, що, за словами мами хлопчика, це була чорна гадюка з жовтим хвостом.

«Дитину доставили в Бориспільську багатопрофільну лікарню в стані середньої тяжкості. Його самопочуття різко погіршилося. Ускладнював ситуацію той факт, що в місцевій лікарні немає протизміїної сироватки. В «Охматдиті» хлопчикові ввели сироватку і на наступний день його стан нормалізувався. в Бориспільської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування», йдеться у повідомленні.

МОЗ зауважує, що в Україні існує три види отруйних гадюк, Коли на вулиці стає спекотно, плазуни втрачають активність і стають малорухливими та млявими. Найчастіше такий плазун може вкусити людину, якщо вона випадково наступить, сяде чи ляже на нього.

«Укус гадюки надзвичайно рідко призводить до смерті. Водночас, якщо вас укусила змія варто одразу звернутись за медичною допомогою, адже укус може мати важкі прояви та серйозні наслідки. Особливо небезпечними вони є для дітей, людей похилого віку та людей зі зниженим імунітетом. Отрута гадюки справляє гемолітичну дію (викликає руйнування червоних кров'яних тілець крові) на людський організм. Після укусу на ураженому місці спостерігається болючий набряк з множинними дрібними крововиливами — геморагіями.  Отрута швидко вражає життєво важливі системи організму людини: з’являється загальна слабкість, тиск сильно знижується, виникає головний біль, задишка, запаморочення, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів», пояснює МОЗ.

Фахівці радять при укусі змії якнайшвидше звернутися за допомогою до лікаря.

 Якщо транспортування до медичного закладу займає певний час, варто надати  домедичну допомогу постраждалому, дотримуючись таких правил:

Зберігайте спокій і стежте, щоби постраждалий менше рухався.

Звільніть уражену частину тіла від одягу, взуття, прикрас тощо.

На місце укусу накладіть стерильну пов’язку з антисептиком.

Дайте постраждалому воду, при укусі змії важливо багато пити.

Дайте постраждалому 1-2 таблетки ліків від алергії.

Під час транспортування покладіть уражену кінцівку на підвищення.

Якщо є  можливість, прикладіть до рани лід, обгорнутий у тканину.

Як повідомляв "Погляд", кишкову паличку на київських пляжах спричинили дощі: КП «Плесо»