Новини
Україна
Суспільство

На базі Learning Passport вчителі зможуть створювати креативні уроки


Україна долучилась до освітньої платформи, яка  розроблена ЮНІСЕФ та Microsoft і вже успішно запроваджується в понад 20 країнах світу.

МОН, Український інститут розвитку освіти та ЮНІСЕФ 17 грудня презентували освітянам платформу Learning Passport. На ній буде закумульовано  онлайн-курси, відео, текстові та інтерактивні матеріали – різноманітний корисний та якісний цифровий контент, який буде у вільному доступі

Нині триває робота  над створенням якісного контенту для платформи, який педагоги зможуть використати для організації як дистанційної, так і змішаної форм навчання. Зокрема, уже розробили рамки критеріїв відбору матеріалів. Рамкові вимоги до матеріалів можна знайти на сайті інституту за посиланням. Особлива увага приділяється  інтерактивним курсам та матеріалам, що розвивають практичні навички в дітей та молоді та їхні соціально-емоційні компетентності.

Заступник міністра освіти і науки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артур Селецький підкреслив: «Освітяни зможуть застосовувати матеріали з Learning Passport як допоміжні до програм, що створені в межах ВШО. Матеріали можна буде адаптувати, а також створювати на їх базі власні уроки. Це дасть змогу вчителям бути більш гнучкими в організації освітнього процесу, зокрема під час дистанційного навчання, та враховувати потреби учнів».

За словами директора Українського інституту розвитку освіти Вадима Карандія, мета реформи Нової української школи, – створення нового освітнього середовища. « Ми впевнені, що бібліотека платформи стрімко поповниться  освітніми матеріалами. Педагоги зможуть розширити свої можливості під час підготовки уроків, скористатися нестандартними, інноваційними рішеннями», – зазначив  Карандій.

На Learning Passport автори освітніх ідей зможуть поділитись своїми напрацюваннями з колегами. Весь контент на платформі розміщуватиметься в розділах «Бібліотека» та «Освітні курси». Координаторка програм ЮНІСЕФ із розвитку молоді Лілія Любомудрова запросила до співпраці освітян, громадські організації та освітні ініціативи, які готові запропонувати колегам свої освітні продукти.  

МОН на своєму офіційному сайті опублікував і вимоги до таких матеріалів. Зокрема, вони мають: розміщуватись з дотриманням авторських прав, власники матеріалів дозволяють їхнє безкоштовне використання у відкритому доступі; базуватись на науковому підході та реальних дослідженнях, які можна перевірити, та уникають фактологічних помилок, а також не подавати єдиною правильною версією джерела, які не є визнаними офіційною наукою. Також ці матеріали не повинні містити:  ознаки плагіату; інформацію, щодо  поширення шкідливих стереотипів та пропаганди сегрегаціі, поляризації чи дискримінації за ознакою гендеру, віку, етнічних груп, релігії, зовнішнього вигляду, стану здоров’я тощо.

У вільному доступі на Learning Passport вже розміщено низку матеріалів.

Як повідомляв «Погляд», вишгородські червонохрестівці збирають музичні диски.

Також, за інформацією «Погляду», у Києві відкриють інсталяцію про Голокост.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.