Новини
Україна
Головні новини
Україна-суспільство
Політика

На 2021 рік планується двоетапне підвищення рівня мінімальної зарплати


Мінфін готує проєкт держбюджету на 2021 рік на основі затвердженого урядом оновленого макропрогнозу.

29 липня на урядовому засіданні було затверджено Прогноз економічного і соціального розвитку на 2021–2024 роки, на який орієнтуватиметься Мінфін під час підготовки проєкту держбюджету-2021.

Як зауважив Урядовий портал, оновлений макропрогноз на 2021 рік є цілком реалістичним і враховує як останні тенденції розвитку економіки,  так і тенденції, що сформувались на світових ринках у результаті епідемії коронавірусу. Окрім того, враховано оцінки перспектив відновлення світової економіки.

Також у прогнозі закладене й підвищення рівня мінімальної зарплати, яке планується провести у два етапи.

Міністр фінансів Сергій Марченко зауважив: «Прогноз враховує двоетапне підвищення рівня мінімальної заробітної плати у 2021 році до 6500 гривень, зміни у законодавстві, що сталися останнім часом, у тому числі запровадження обігу землі сільськогосподарського призначення, а також продовження реформ і реалізацію програм стимулювання економіки. Передбачається відновлення реального ВВП на 4,6% після очікуваного падіння цього року, збільшення реальних заробітних плат на 12,1% завдяки підвищенню продуктивності праці, при збереженні відносної цінової та курсової стабільності».

На основі оновленого макропрогнозу на 2021 рік розроблятиметься проєкт бюджету на наступний рік, який, опісля всіх відповідних процедур, Мінфін подасть на розгляд Кабміну, як і прописано в Бюджетному кодексі, на початку вересня.

За словами Сергія Марченка, проєкт бюджету-2021 матиме стимулюючий характер для економіки. Втім, уже у 4 кварталі 2020 року, зазначив він, очікується поступове відновлення економіки, а пожвавлення процесів має продовжитися і в наступному році. Окрім того, бюджет-2021 буде реалістичним.

«Для прикладу, по цьогорічному бюджету - у нас з травня 100% виконання бюджетного розпису по доходах, перевиконання у червні. І ось вже кінець липня – ми також очікуємо перевиконання доходів загального фонду держбюджету більше 4 млрд грн. Все це є результатом проведених нами змін у фіскальній системі держави: ми ефективно боремося з тіньовими схемами і маємо додаткові надходження в бюджет. Перед податковими і митними органами поставлено відповідне завдання за підсумками року. Для нас це вкрай необхідно, щоб закрити відставання у дохідній частині бюджету, яка нам залишилась у спадок», - зауважив Марченко.

Як повідомляв "Погляд", Кабмін підтримав експериментальний проєкт з впровадження е-квитка.