Новини
Україна
Суспільство
Культура
Україна-суспільство

#мистецтвовдома в Україні


Не дивно, що світовий флешмоб, де тисячі користувачів соціальних мереж на своїх фото "косплеять" знамениті мистецькі шедеври, захопив світ. Адже у непевні часи люди часто знаходять втіху якраз у мистецтві. Гарною камерою нині оснащено більшість ґаджетів, а наші сучасники мають стійку звичку фіксувати життя у своєрідному візуальному щоденнику, яким стали соціальні мережі, про це йдеться на сторінці Національного художнього музею України.

Олександр Мурашко. Портрет дівчинки у червоному капелюсі. 1902 р.

Але вдале відтворення картини - це більше ніж, просто показати хист фотографа і моделі. Обираючи відомі твори, ми наче долучаємося до чогось стабільного, вічного, надійного, чого зараз у світі надзвичайно бракує.

Микола Пимоненко. Ідилія, 1908 р.

Багато країн мають для цього флешмобу свій хештег. Напевне, вам траплялися  #TussenKunstEnQuarantine #изоизоляция #betweenartandquarantine.

Петро Холодний. Казка про дівчину і паву, 1916 р.

В Україні PinchukArtCentre на початку карантину започаткував хештег #мистецтвовдома.

Федір Кричевський. Портрет Галі Старицької, 1906-1907

"Нам дуже приємно, що на ваших фото так живописно ожили персонажі Олександра Мурашка, Миколи Пимоненка, Федора Кричевського та Петра Холодного з колекції NAMU, - зазначають на сторінці закладу. Приєднуйтесь до флешмобу, відкривайте для себе твори українських митців, а майстерні постановки мізансцен із картин, які зберігаються в колекції NAMU, ми продемонструємо на офіційних сторінках музею в соцмережах!"