Новини
Новини Київської області
Культура
Події
Київщина-суспільство

Мистецтво на паркані: художня селфі-локація з’явилась у просторі «Музей на Поштовій»


Унікальний стометровий твір став результатом арт-марафону «Тисячолітня історія України в ста метрах – художники України за Музей на Поштовій площі»

Розпочавшись 22 липня, майже два тижні на Поштовій площі у Києві  тривав безпрецедентний арт-марафон «Тисячолітня історія України в ста метрах – художники України за Музей на Поштовій площі» у межах  акції #streetArt. Його результат – звичайний будівельний паркан перетворився на живописне полотно, в якому відображена історія України. До творення цього колективного твору долучились не лише столичні митці Vladislav Slyusarev, Володимир Кожевников, Nata Rasp, Світлана Михно, Oksana Zaitseva, Оксана Шалімова, Таня Золотухіна, Ольга Матвєєва, Arina Sarnytska, Таня Ліходєєва, Тамара Романова, Яна Власенко-Бернадська, Оксана Салимова, Ганна Гончаренко (Annabella Morina), Ярослава Лебедєва. А й художники з КНР та Голандії.

«Ідея марафону виникла у одного з членів ініціативної групи безстрокової акції за створення сучасного музею на території пам’ятки археології у підземному просторі Поштової площі Сергія Мельниченка. Інтенсивна щоденна багатогодинна спільна робота подарувала гостям Поштової площі унікальний майже стометровий твір, в якому представлена багатосторічна історія України в авторських образах, символах та сюжетах з використанням літописних гравюр та іконографічних зображень від трипільської культури до футуристичних картин», зауважується на Фейсбук-сторінці «Музей на Поштовій».

Також тут розповідають, хто з митців є авторами якої композиції:  Це, зокрема: Тетяна Золотухіна (Фрагмент авторської картини "Княгиня Ольга приймає рішення про хрещення"),  Наталія Расп ("Ярослав Мудрий зустрічає послів". Літописний сюжет присвячений політиці поширення християнства, розквиту культури, розвитку просвітництва ); Світлана Михно, Оксана Зайцева та Оксана Шалімова( "Оранта") , Влад Слюсарєв (Портрет Тараса Шевченка).Також  Влад Слюсарєв створив фігуративну абстрактну композицію, присвячену Трипіллю. Графік і живописець Ольга Матвєєва присвятила своб роботу "Маленькi люди Подолу" власне мiщанському Подолу – торгiвельному, риболовному промисловому, населеному небагатим людом, куточку, де упродовж століть домінуючим культурно-просвітницьким центром залишалась Могилянка, де отримала освiту низка видатних людей. Напис на сонячно- жовтому тлi створено навмисне, адже музей має стати унiкальною прикрасою Подолу. А iсторiю творять "маленькi люди", котрі разом -як мiцне камiння.

«Поряд "Сварог", образ що відсилає нас у дохристиянський період, період життя наших пращурів у гармонії з природою. Згідно слов'янського перекладу хроніки Іоанна Малали, Сварог - бог-коваль, батько Дажбога. Спроба князя Володимира-Хрестителя об'єднати багатобожжя в єдиному образі. Композиція виконана Світланою Михно, З Оксаноюайцевою, Оксаною Шалімовою. Композиція "Великий князь Ольгерд,Князь Володимир Ольгердович та князь Скиргайло" художника Наталії Расп присвячена образам князів, які сприяли поширенню православ'я та захисту землі київської. "Свята Княгиня Ольга" -- художник Ганна Гончаренко (Аннабелла Моріна)». Зауважується на сторінці «Музей на Поштовій площі», Втім, усіх учасників арт-марафону і їхні твори краще побачити, помилуватися роботами, і, звичайно ж, сфотографуватися на фоні тих, які западуть у душу найбільше. Адже це селфі-локація!

У день відкриття арт-марафону, 22 липня відбулась ще одна подія, пов’язана з Музеєм на Поштовій площі. Як повідомляв «Погляд», у Київському Будинку Архітектора оголосили переможців Всеукраїнського конкурсу на кращу концепцію історико-культурного, туристичного центру «Річкова брама тисячолітнього Києва» на Поштовій площі. Це креативна команда молодих архітекторів, до якої входять  архітектор Людмила Баженова та інженери-проектувальники Вячеслав Гоцалюк і Олександр Приходько.