Новини
Новини Київської області
Суспільство
Київщина-суспільство

Ми пам'ятаємо... Медик-герой із смт Рокитне


20 січня 2015 року під час підриву бойовиками нового терміналу Донецького Міжнародного аеропорту ім. Прокоф'єва загинув житель Київщини, санітарний інструктор 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Ігор Зінич, позивний "Псих".

Вдома у 25-річного воїна залишилися батьки та двоє братів. Ігор Вікторович Зінич народився 6 вересня 1989 року у селі Коротчаєво (Ямало-Ненецький автономний округ РСФСР). Коли йому виповнилося 3 роки, батьки повернулися в Україну до смт Рокитне на Київщині. Хлопчик був маленький, кволий. Зробили обстеження і виявилося, що у нього порок серця. Але, попри всі прогнози та заборони лікарів, Ігор любив займатися спортом, рос шустрим хлопцем. З 9 класу почав казати, що хоче піти вчитися на лікаря. Тому після закінчення Рокитнянської загально-освітньої шкли № 3 пішов навчатися у медичний коледж у Білу Церкву і отримав спеціальність фельдшера. З 2009 року працював у Білоцерківській міській лікарні № 2. В 2010-11 роках проходив строкову військову службу у лавах Державної спеціальної служби транспорту України. Після повернення працював фельдшером швидкої допомоги Рокитнянської центральної лікарні, а згодом – помічником районного психіатра з соціальних питань.

Був мобілізований з початком збройної агресії Російської Федерації проти України. Молодший сержант Зінич, псевдо "Псих" служив санітарним інструктором 3-го батальйону 80-ї окремої десантно-штурмової бригади. З 11 листопада 2014 року брав участь в Антитерористичній операції на сході України.

17 грудня 2014 року підрозділ молодшого сержанта Зінича заїхав на територію нового терміналу Донецького аеропорту. Протягом 34 днів під шквальним вогнем і постійними обстрілами він рятував життя поранених. Він не тільки організував роботу медичного пункту, але також надавав психологічну допомогу бійцям і навіть проводив реанімаційні дії. Всього на його рахунку за час перебування на території Донецького аеропорту більше 100 врятованих життів.

Так 9 січня 2015 року внаслідок влучання пострілу від РПГ-7 було важко поранено солдата Ігора Римара з блокпоста "Ромео". "Псих" зупинив пораненому кровотечу з культі лівої руки, рваних ран обличчя та шиї, провів інтубацію трахеї і в продовж 10 годин підтримував його життєдіяльність. В результаті Ігор Римар був успішно евакуйований до харківського шпиталю.

17 січня 2015 року після детонації боєприпасів зведеного підрозділу до прибуття командирів взяв на себе командування обороною аеропорту: організував несення варти, обслуговування зброї, укріплення постів, визначив сектори вогню... І продовжував надавати медичну та психологічну підтримку бійцям. Побратими згадують "Психа" як відчайдушно сміливого медика, справжнього героя і "кіборга".

19 січня 2015 року під час особливо запеклих боїв на території ДАПу новий термінал, де знаходилися українські бійці, прострілювався з усіх сторін. Після першого підриву терміналу російськими бойовиками Ігор Зінич отримав важке поранення голови, сам надав собі першу медичну допомогу, та, попри поранення і контузію, надалі продовжував допомагати пораненим, кількість яких суттєво збільшилась. Військовий фельдшер прийняв рішення залишатися, поки не вивезуть останнього пораненого бійця. Спроби вивезти бійців були зроблені 19 та 20 січня 2015 року, але бойовики не давали нашому транспорту можливості під'їхати.

20 січня 2015 року бойовики підірвали другий поверх нового терміналу ДАПу. Бетонна плита зламала Ігорю хребет. Бійці дістали його з під завалу живим, але невдовзі він помер у них на руках.
Майже місяць рідні не могли отримати тіло загиблого. Лише 16 лютого 2015 року його вдалося вивезти з Донецького аеропорту та передати рідним.

19 лютого 2015 року молодший сержант Ігор Зінич був похований на Рокитнянському кладовищі.
25 березня 2015 року у Рокитному на фасаді будівлі центральної районної, де раніше працював Ігор Зінич, йому було відкрито меморіальну дошку.
22 травня 2015 року на фасаді Рокитнянської середньої загальноосвітньої школи №3, де колись навчався Ігор Зінич, йому було відкрито меморіальну дошку.
Указом № 1 від 4 червня 2015 року Ігор Зінич був посмертно нагороджений відзнакою "Народний Герой України".
18 червня 2015 року у місті Біла Церква на будівлі Білоцерківського базового медичного коледжу, де "Псих" набув спеціальність фельдшера, йому було встановлено меморіальну дошку.
28 липня 2015 року посмертно нагороджений нагрудним знаком Повітряних сил Міністерства оборони України "За оборону Донецького аеропорту".
Указом Президента України за №582/2015 від 14 жовтня 2015 року "за виняткову мужність, героїзм і незламність духу, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, жертовне служіння Українському народові" молодшому сержанту Зіничу Ігорю Вікторовичу було посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".
12 січня 2016 року нагороджений медаллю УПЦ КП "За жертовність та любов до України".
18 лютого 2016 року в смт Рокитне вулиця Радянська була перейменована на вулицю Ігоря Зінича.
Нагороджений пам'ятною медаллю "122-й окремий аеромобільний батальйон" та почесною відзнакою "Командира 80 ОДШБр" (посмертно).
За результатами голосування експертної комісії у 2017 році був нагороджений відзнакою за професіоналізм і милосердя "Орденом Святого Пантелеймона" у номінації "Служіння суспільству".
В зоні антитерористичної операції його ім'ям названа машина швидкої допомоги.
У Києві, на території Національного університету оборони України імені Івана Черняховського встановлено стелу з іменами загиблих Героїв, серед яких є ім'я Ігоря Зінича.

Ми пам'ятаємо... Герой-медик із смт Рокитне

ГС "Федерація ГО Учасників АТО Київщини"