Новини
Культура
Київщина-суспільство
Київ

Музей Революції Гідності оприлюднив відповідь-заяву щодо обшуків в установі


У результаті обшуків вилучено тендерну та проєктно-кошторисну документацію, яка стосується будівництва Меморіалу Героїв Небесної Сотні, та твердий диск генерального директора музею.

фото Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності.

Про це повідомляється на сайті музею Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності. Нагадаємо, раніше «Погляд» інформував, що посадовців Музею Революції Гідності підозрюють у розтраті 111 млн грн. 19 листопада у приміщенні музею Служба безпеки України та ГУ Нацполіції у місті Києві проводила слідчі дії.

Коментар голови Українського інституту національної пам’яті Антони Дробовича

«З боку музею та Українського інституту національної пам’яті немає перешкоджання слідчим діям. Щоправда, нас здивував спосіб, в який вони відбуваються, оскільки частина з вилучених документів були у вільному доступі, а музей був готовий їх надати у відповідь на звичайний запит. Також бентежить, що слідчі обрали саме цей час для обшуків, адже вони відбулися безпосередньо перед Днем Гідності та Свободи і річницею подій на Майдані. Цим однозначно скористаються антиукраїнські сили, що намагаються дискредитувати Революцію Гідності».

фото kauper

У Музеї сподіваються на неупереджене слідство, результати якого покладуть край спекуляціям і політичним інтригам навколо спорудження Меморіалу Героїв Небесної Сотні, у результаті чого саме будівництво зрушиться з мертвої точки.

Коментар юриста Національного музею Революції Гідності Дмитра Цвітненка

«Підставою для проведення обшуку була ухвала Голосіївського районного суду. Вона оскарженню не підлягає. Ми надали все, що від нас вимагала поліція. Щодо суті обвинувачень, викладених в ухвалі, варто зазначити, що ми не є ініціаторами будівництва. Кабінет Міністрів у постанові 2018 року визначив нас замовником будівництва Меморіалу Героїв Небесної Сотні. На цій підставі через процедуру публічних закупівель було обрано генпідрядника й укладено з ним відповідний договір на будівництво. Після цього за поданням Генеральної прокуратури Печерський районний суд наклав на земельні ділянки арешт, який триває до сьогодні, що унеможливлює будівництво меморіалу. Ми неодноразово і регулярно зверталися до Офісу Генерального прокурора, Держбюро розслідувань та Кабінету Міністрів України з поясненням, що подальше затягування будівництва призведе до втрати бюджетних коштів. Сплату авансу було передбачено постановою Кабінету Міністрів України. А генпідрядник був зобов’язаний закупити граніт для будівництва меморіалу та липи, які має бути висаджено на алеї».

фото з відкритих джерел

Свою думку щодо розтрати коштів, виділених на Музей, висловив і генеральний директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.

Коментар генерального директора Національного музею Революції Гідності Ігора Пошивайла

«Події з обшуками і кримінальним провадженням мають вигляд сюрреалістичних. Спочатку нашому Музею не дали збудувати Меморіал Героїв Небесної Сотні, заарештувавши ділянку, а тепер звинувачують, що ми його не збудували, а кошти, мовляв, зникли. Уся діяльність нашого державного закладу, в тому числі фінансово-господарська, жорстко регламентується законодавством і низкою вищих інстанцій, ми подолали купу перепон, у тому числі бюрократичних, щоб виконати доручення уряду та запит суспільства на гідне вшанування пам’яті загиблих на Майдані. Нині ж дії у переддень Дня Гідності та Свободи сприймаємо як політичне замовлення заткнути рота потужному майданчику критичного осмислення нашої складної історії, утвердження цивілізаційного вибору й демократичних цінностей українців».

Раніше «Погляд» повідомляв, що Національний музей Революції Гідності презентував першу книжку видавничої серії усних історій «Майдан. Пряма мова».

Читайте також про те, що у музеї Майдану проводитимуть безкоштовні екскурсії.