Новини
Новини Київської області
Культура

Музей на Поштовій площі: молоді архітектори виграли конкурс


Учора, 22 липня, оголосили прізвища переможців Всеукраїнського архітектурного конкурсу на кращу концепцію історико-культурного центру “Річкова Брама тисячолітнього Києва”

У Київському Будинку Архітектора підбили підсумки Всеукраїнського конкурсу на кращу концепцію історико-культурного, туристичного центру «Річкова брама тисячолітнього Києва» на Поштовій площі. Названо переможців – це креативна команда молодих архітекторів, до якої входять  архітектор Людмила Баженова та інженери-проектувальники Вячеслав Гоцалюк і Олександр Приходько.

Як уже повідомляв «Погляд», конкурс ініціював Віталій Білецький, активіст і член Головної ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.  Як поінформувало Міністерство культури, над оцінкою конкурсних пропозицій працювало висококваліфіковане журі з експертів різних сфер діяльності: архітектура, містобудування, ландшафтний дизайн, історія, туризм, культура. Критеріями оцінки найкращої ідеї, проектної пропозиції стали технологічність, екологічність, енергоефективність, безпечність всіх рішень, можливість реалізації.

Під час представлення команди переможців Міністр культури України Євген Нищук вручив подяки Міністерства «За особистий внесок у збереження культурної спадщини України» та подякував усім, хто долучився до збереження та відродження історико-культурної спадщини - Поштової Площі у місті Києві. «Історія знахідки цього об’єкта надзвичайна – він міг залишитись непоміченим і знищеним будівництвом, проте його помітили і у 2014 році ми спільно з громадськістю та професійною спільнотою розпочали серйозну роботу. Тоді здавалося, що ця історія буде стрімко розвиватися – екскурсії, перші спроби 3д-візуалізацій – проте не все сталося так, як би нам цього хотілося. Ці довгі місяці ми активно працювали над внесенням  пам’ятки до категорії місцевого значення, а нещодавно Уряд ухвалив і її національний статус. Саме завдяки цій роботі пам’ятку було збережено і внесено до державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини, саме завдяки цій роботі відбувся зараз і цей конкурс. Подібні об’єкти мають особливу історичну та культурну цінність і тому наша подальша робота, окрім власне концепції «Річкова брама тисячолітнього Києва» на Поштовій площі,  має бути сконцентрована на розбудові пам’ятки та подальшому внесенню її до списку ЮНЕСКО, що дасть можливість розвивати і зберігати об’єкт на світовому рівні».   

 «Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва» занесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятка археології місцевого значення наказом Міністерства культури України від 06.12.2016 № 1162, а рішенням Уряду від 22 травня 2019 року об’єкту надано статус національного.