Музей Булгакова у партнерстві з бібліотекою Мічиганського університету оцифрував колекцію своїх експонатів
Співпраця включає в себе оцифровування та публікацію у відкритому доступі колекції музею Міхаїла Булгакова (Музей історії Києва/Музей истории Киева/Museum of Kyiv history
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/80-385-0026_Andriyvsky_13-2000x1333.jpg)
Ключовим фактором успіху проекту було встановлення співпраці з інституційним партнером для розміщення онлайн-колекції з глобальним охопленням, а саме - з бібліотекою Мічиганського університету (США). Цей університет відомий своєю кафедрою слов’янських мов та літератур, саме на цій кафедрі працював Карл Проффер, який разом з Елендеєю Проффер у 1971 році заснував видавництво «Ардис» (1971), де публікувалися твори радянських поетів та письменників, яких не публікували в Радянському Союзі з ідеологічних міркувань.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/muzej-bulgakova-dom-muzej-bulgakova-muzej-mixaila-bulgakova-muzej-bulgakova-cena-bulgakovskij-muzej-59bffb30667d0.jpg)
Такі проекти міжнародної співпраці дають можливість студентам та науковцям в усьому світі отримати доступ до культурних та інтелектуальних пропозицій українських культурних установ.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/unnamed-23.jpg)
Цей проект можна вважати засобом вдалої міжнародної музейної дипломатії, завдяки якій віднині весь академічний світ знатиме, що Міхаїл Булгаков належить культурному простору України. Медіа-кампанія щодо цифрової колекції, а також Літературно-меморіального музею Міхаїла Булгакова та Музею історії Києва проводиться в США, Україні та в усьому світі, оскільки вона вже розміщена у загальному списку розсилок з слов’янознавства:
СІЛАНГС(SEELANGS). https://quod.lib.umich.edu/b/bulgakov1ic