Культура
Україна-суспільство

Можливості для художників і діячів культури у воєнний час

Програми надають можливості співпрограмування, дофінансування та інформаційної підтримки міжнародних виставок, що сприяють просуванню мистецтва України у світі та налагодженню інституційної співпраці.

Можливості для художників і діячів культури у воєнний час - зображення

ХУДОЖНИКАМ 

Довгострокова програма Українського інституту Visualise 2022

Програма надає можливості співпрограмування, дофінансування та інформаційної підтримки міжнародних виставок, що сприяють просуванню мистецтва України у світі та налагодженню інституційної співпраці.

Дедлайн подання заявки — 22 серпня 2022 року.

Конкурс State of the Art(ist) (Австрія)

Фестиваль Ars Electronica спільно з Федеральним міністерством закордонних справ і європейською інтеграцією Австрії оголошують про конкурс State of the Art(ist) та запрошують митців і представників креативної сфери з України подавати свої роботи й проєкти.

Усі подані проєкти стануть частиною Ars Electronica Festival 2022 і будуть опубліковані онлайн.

Відібрані роботи будуть представлені в межах виставки у віртуальній галереї. Дедлайн — 30 червня.

Участь у проєкті Ukrainian Art of Wartime (Турція) 

Мистецька Асоціація Helikon Art Center і кураторка Олена Єгорушкіна за підтримки Українського культурного фонду та культурної організації Bahçecik оголошують спільний українсько-турецький проєкт «Українське мистецтво воєнного часу» (Ukrainian Art of Wartime).

Тримісячний проєкт розпочнеться літньою резиденцією в Туреччині. Впродовж 16–30 липня більше десяти українських митців створюватимуть нові роботи.

З питань участі та партнерства у проєкті необхідно звернутися за поштою elena.yehorushkina@gmail.com

Culture of Solidarity Fund 

Ініціатива надає гранти на широкий спектр проєктів — як індивідуальних, так і в межах організацій.

Підтримка насамперед сфокусована на осіб, які залишилися на території України.

Гранти надаюються від 5 тисяч євро до 40 тисяч євро (залежить від масштабу проєкту). 

Навчання у Dutch Art Institute (Нідерланди) 

Dutch Art Institute приймає заявки на навчання від працівників і дослідників культури та мистецтва, які мають українське громадянство.

Фонд екстреної допомоги Платформи «ТЮ» (Україна)

На час війни Платформа «ТЮ» створила фонд / програму, якій надаватиме первісну одноразову фінансову допомогу. Основа фонду — благодійні внески всіх небайдужих.

Допомога надається маріупольцям, які виїхали з міста після 15 березня та зараз перебуювать на підконтрольній українській владі й армії території. Пріоритет надається родинам підлітків, які є учасниками та учасницями арткластеру «Ось», людям, які фізично постраждали від блокади, людям з інвалідністю та сім’ям з дітьми.

Програма «Мистецтво в екзилі» (Словаччина) 

Словацька Мистецька Рада (FPU) оголосила про початок стипендіального конкурсу для мистецької спільноти.

Фінансова підтримка проєктів надаватиметься виключно у вигляді стипендії на 2–6 місяців.

Подати заявку необхідно словацькою або англійською мовами.

Тримісячні гранти від Литовської ради з питань культури (Литва)

Рада культури Литви приймає заявки на тримісячну стипендію (1800 євро) від діячів культури та мистецтва України, які знайшли прихисток у Литві. Метою цього заходу є підтримка діяльності творців культури і мистецтва України, а також заохочення їхньої співпраці з культурною спільнотою Республіки Литва в галузях архітектури, бібліотечної справи, цирку, образотворчого мистецтва, дизайну, етнічної культури та народного мистецтва, фотографії, культурної спадщини, літератури, музейної справи, музики, танцю, міждисциплінарного мистецтва й театру.

Грант від House of Europe (Україна)

Ініціатива House of Europe пропонує від 300 000 до 500 000 гривень громадським організаціям, які активно волонтерять та прагнуть розвивати культуру навіть попри обстріли.

За грант можна придбати будівельні матеріали, обладнання та техніку для облаштування або відновлення простору. 

Дедлайн подання заявки — 8 липня 2022 року.

Грант Artists at Risk Connection (США) 

Грант для митців з України (художники, скульптори, кінематографісти, фотографи, карикатуристи, виконавці, графічні дизайнери та інші) може бути використаним для надання короткочасної допомоги на невідкладні потреби, такі як харчування, одяг, оренда, комунальні послуги, медичні витрати, юридична допомога та багато іншого. 

Освіта у Lucerne University of Applied Sciences and Arts (Швейцарія)

Lucerne University of Applied Sciences and Arts запрошує студентів або майбутніх студентів з України продовжити чи розпочати навчання у їхньому закладі. Контакт для зв’язку: ukraine-hslu@hslu.ch

Опен-кол SAM Residencies (Сингапур)

Artist Residency відкрита для художників і колективів, які прагнуть розвивати мистецькі практики та нові способи створення мистецтва.

Community & Education Residency відкрита для практиків, які досліджують зв’язок між мистецтвом і формами освіти або чия основна практика взаємодіє з місцевими громадами.

Curatorial & Research Residency відкрита для кураторів і дослідників, які працюють над новими моделями кураторського мислення та дослідницькими процесами.

Дедлайн подання заявки — 15 серпня 2022 року.

Резиденція ARTIST – IN – RESIDENCE  (Чехія) 

Студія PRÁM, z. с. оголошує відкритий конкурс заявок на участь в резиденції для художників. Ініціатива триватиме 8 тижнів.

Дедлайн подання заявки — 17 липня 2022 року. 

Резиденція  від  артплаформи Сodeky.art (Ірландія) 

Резиденції від артплаформи Сodeky.art для художників та їхніх сімей в Ірландії. Організація оплатить квитки. Наголошується, що можна з дітьми та тваринами.

Резиденція (Норвегія) 

Інституції Kunsthall Trondheim та Lademoen Kunstnerverksteder’s підготували програму резиденції для художників.

Нині ініціатива може запропонувати двотижневу резиденцію в Тронхеймі, Норвегія.

Покриваються витрати на переліт, а також формується офіційне запрошення. Під час резиденції надається постійне житло. Контакти для зв’язку: office@kunsthalltrondheim.no

Навчання у Вільнюській академії мистецтв (Литва)

Кафедра сучасної скульптури Вільнюської академії мистецтв із радістю прийме студентів українських художніх академій для продовження навчання та художньої практики у ці важкі часи.

Для отримання додаткової інформації перейдіть на сторінку Вільнюської академії мистецтв або зв’яжіться з акадамією безпосередньо через інстаграм / фейсбук або за електронною поштою — ukraine@vda.lt

Мистецька резиденція ім. Назарія Войтовича 

Якщо ви митець і маєте необхідність змінити місце для початку чи завершення власного проєкту, чи вам необхідна лабораторія для власного дослідження і сільська місцевість, це «саме те, що треба».

Резиденція SEA Foundation (Нідерланди)

Проєкт пропонує термінову резиденцію для українських митців. Ініціатива триває протягом 3 місяців і забезпечує харчуванням, проживанням і невеликою стипендією. 

Резиденція Villa mueller (Австрія)

Проєкт триватиме на віллі в містечку Фельдкірх у регіоні Форальберг з 4 липня до 6 серпня 2022 року.

Там відбуватиметься резиденція для українських митців різних дисциплін. Проєкт передбачає безкоштовне проживання, частково харчування, серію туристично-освітніх заходів і стипендію.

Очікується, що протягом резиденції художники створять роботу, яка буде представлена в останій вечір резиденції під час групової виставки. 

Дедлайн подання заявки — 22 червня 2022 року.

Резиденція SWAN (Швеція) 

SWAN — Swedish Artist Residency Network — це національна мережа резиденцій, яка представляє організаторів з усіх сфер мистецтва.

Екстрені резиденції SWAN адаптуються до потреб художників.

Наразі ініціатива налічує близько 20 резиденцій. 

Резиденція від артплатформи AqTushetiі (Грузія)  

Артплатформа AqTushetiі, розташована у селищі Омало, регіон Кахетія, пропонує фінансування українських митців у межах своєї програмної резиденції. Ініціатива працюватиме з червня до 30 вересня.

Термін перебування становить від 2 тижнів до 1 місяця.

Мистецька резиденція AARK Archipelago Art Residency (Фінляндія) 

Мистецька резиденція AARK Archipelago Art Residency запрошує чотирьох художників разом із дітьми. Ініціатива надасть дві квартири-студії.

Для участі необхідно надіслати СV на пошту info@aark.fi (додайте коротке резюме / мотиваційний лист).

Резиденція від HIAP (Фінляндія) 

Культурні ініціативи з Фінляндії: Frame Contemporary Art Finland, Helsinki International Artist Programme, Connecting Points та Saari Residence запрошують українських митців разом з їхніми родинами, які наразі вимушені покинути територію України, взяти участь у резиденції.

У межах програми надаватиметься житло та оплачуватимуться витрати на проїзд і проживання учасників у місті Гельсінкі та Мюнямякі.

Термін перебування становить від 1 тижня до 3 місяців. 

Центр CulturEUkraine (Литва)

Це простір для творчості українських митців у Каунасі, Литва.

У центрі є спільний коворкінг, окремі студії та спільні майстерні для роботи, а також виставкові зали.

Центр допомагає українським митцям реалізовувати свої ідеї, приєднуватися до проєктів і резиденцій, отримувати допомогу з придбанням матеріалів. 

Резиденція Ukraine will be (Польща)

Вроцлавський інститут культури запрошує  українських митців попрацювати з темою майбутнього України у межах резиденції Ukraine will be.

Організатори забезпечать проживання у Вроцлаві, витрати на проїзд (до 200 злотих), консультації, мережеві зустрічі тощо.

Прихисток українських митців від socl:e (Франція)

Артколектив socl:e пропонує допомогу з житлом, оформленням документів і логістикою українським митцям, які тимчасово переїхали до Франції через війну. socl:e шукає інституції та мистецькі центри, що можуть запропонувати екстрені мистецькі резиденції у Франції.

Навчання в Академії образотворчих мистецтв імені Яна Матейка в Кракові для студентів і аспірантів (Польща) 

Запрошуємо студентів українських академій мистецтв взяти участь у мистецькій практиці в Академії образотворчих мистецтв у Кракові (ASP). Мистецька практика — індивідуальна мистецька програма в ASP під керівництвом викладача мистецтв. Практика безкоштовна, триватиме один або два семестри.

Студенти українських академій мистецтв, які хочуть продовжити навчання в Польщі, можуть подати заявку на переведення до ASP.

Переведення можливе для осіб, які мають статус студента за одним із напрямів навчання: живопис, сценографія, художня освіта, скульптура, графіка, дизайн інтер’єру, консервація та реставрація творів мистецтва, дизайн, інтермедіа.

Навчання у Вільнюській академії мистецтв (Литва)

Кафедра сучасної скульптури Вільнюської академії мистецтв із радістю прийме студентів українських художніх академій для продовження навчання та художньої практики у ці важкі часи.

Для отримання додаткової інформації перейдіть на сторінку Вільнюської академії мистецтв або зв’яжіться з акадамією безпосередньо через інстаграм / фейсбук або за електронною поштою — ukraine@vda.lt

Фонд екстреної допомоги для митців і незалежних мистецьких інституцій (Україна) 

Проєкт створили ГО «Музей сучасного мистецтва» разом із виданням Zaborona та галереєю The Naked Room.

Фонд сприяє залученню фінансової підтримки, популяризує сучасну українську культуру на міжнародному рівні та надає стипендії, що забезпечують мистецьку практику.

Координаційний офіс (Відень) 

Координаційний офіс Office Ukraine. Shelter for Ukrainian Artists, який надаватиме допомогу людям із культурного середовища України як онлайн, так і фізично у Відні, Граці та Інсбруці.

Ця платформа об’єднає культурних працівників України з установами, особами та ініціативами в Австрії, які готові підтримати їх.

Більше проектів та програм за посиланням.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.