Новини
Україна
Київщина
Суспільство
Культура
Україна-суспільство
Новини ШоуБізу

"Моє тіло - не фон для твоєї реклами". Тематичні футболки проти гендерних упереджень

07.03.2019 Зіневич Наталія 00000

Чудова ідея реалізована Одеський художній музей В рамках конкурсу "Не вішай ярлики!" команда Музею представила створену тематичну серію футболок, написи на яких покликані боротися з гендерними стереотипами. Учасники конкурсу повинні створити футболки проти упереджень, пов'язаних з жінками, які засновані на п'яти стереотипах:
  • краса не поєднується з розумом,
  • жінка повинна вийти заміж і народити дітей,
  • жінка повинна заробляти менше чоловіка
  • жінка не здатна сама досягти чогось серйозного
  • жінка не вміє водити.
Зображення - це картини всесвітньовідомих художників, які зберігаються колекції Одеського художнього музею. На цих футболках ви можете прочитати: "Спитай мене, коли я вийду заміж!", "Моє тіло - не фон для твоєї реклами", "Моя сексуальність не провокує насилля", "Моє місце там, де я хочу". Усі жіночі образи взяті з художніх полотен з експозиції і фондів Одеського художнього музею: "
  • "Революціонерка" Юлія Бершадського,
  • "Портрет Т.М. Брайкевіч" Костянтина Сомова,
  • "Жінка з птахом" до нездійсненого панно Зінаїди Себрякової для Казанського вокзалу в Москві ,
  • " Купальниця" Тімолеона Карла Неффа
  • " Купальниці"Амшея Нюренберга.
Тому потенційні власники футболок можуть самі зустрітися з цими жінками в експозиції Музею,  познайомитися з історіями, які вони розповідають.
"Музей - це саме те місце, де ми бачимо, як змінювалися жіночі образи, особи, характери, їх роль в суспільстві та історії. І саме тут можна відчути, як вони схожі на нас сьогоднішніх. Ми вирішили надати голос всім цим жінкам, які вже сотні років розповідають свої історії. Але сьогодні, вони говорять про те, що думаємо і відчуваємо ми - сучасні жінки ", - йдеться в описі колекції.
Переможець конкурсу отримає приз у розмірі 100 000 гривень.
-Ми хочемо допомогти українцям позбутися упереджень до жінок, поширених в сучасному суспільстві. Хочемо, щоб жінок поважали незалежно від зовнішнього вигляду, матеріального становища, посади, сімейного статусу тощо. І, звичайно ж, організація цього конкурсу буде сприяти розвитку інтелектуального дизайну: коли речі змушують задуматися і щось змінити, - розповідає автор і керівник проекту «Все. Свої » Анна Луковкіна.
У музеї кажуть, що випустять футболки, навіть якщо не виграють у конкурсі. Також в Музеї  планують створити тематичні стікери для Telegram. Довідка: Конкурс "Не вішай ярлики!" — це спільний проект "Всі. Свої" та проекту "Я зможу!" Фонду Олени Пінчук. Конкурс дизайну для спеціальної колекції жіночих футболок «Не вішай ярлики» має на меті спонукати людей позбавлятися від стереотипів щодо жінок, не думати упереджено і не ділити світ за гендерною ознакою. Організатори вирішили зробити це за допомогою конкурсу дизайну футболок, використавши потужний ресурс моди як комунікаційного інструменту.

Джерело