Мова перемоги: в Україні День української писемності та мови (ВІДЕО)
9 листопада, наша країна відзначає День української писемності та мови. Носіями української мови є 45 мільйонів людей, більшість з яких мешкають на території України.
Українська мова офіційно визнана однією з найкрасивіших: вона посідає друге місце у світі за мелодійністю (після італійської) й третє за красою лексики (після французької та перської). І це не прості слова — а підтверджені факти.
Відповідно до даних Національної Академії Наук України, сучасна українська мова містить приблизно 256 тисяч слів.
Перші слова з української мови записані в 448 році нашої ери.
На відміну від інших східнослов’янських мов, іменник в українській має 7 відмінків. Як ви зрозуміли, вирізняє нас кличний відмінок, який існує також в латині, грецькій і санскритській граматиках.
У "Короткому словнику синонімів української мови", де зібрано 4279 синонімічних рядів, найбільше синонімів має слово "бити" — аж 45!
Однією з "родзинок" української є те, що вона багата на зменшувальні форми. Навіть слово "вороги" має зменшувально-пестливу форму.
Найуживанішою в українському алфавіті є літера "п"». Саме з неї починається найбільша кількість слів. Натомість найменш уживана — "ф", її вживають переважно в запозичених словах.
Українську офіційно визнали літературною після видання "Енеїди" Івана Котляревського.
Найбільше перекладів серед українських творів має "Заповіт" Тараса Шевченка: його переклали 147 мовами народів світу.
До слова, 9 листопада, в День української писемності та мови, традиційно українці можуть написати Радіодиктант національної єдності, який започаткований у 2000 році. Про те, як узяти участь в радіодиктанті читайте в матеріалі "Погляду". До слова, авторкою тексту цьогоріч стала українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик, а читатиме його народна артистка, Герой України Ада Роговцева.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.