#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Довкілля
Вода
За кордоном

Море хвилюється раз: в Атлантиці четвертий рік поспіль активність ураганів вище норми

29.11.2019 Бобрик Юлія 0

В NOAA підвели підсумок сезону ураганів в Атлантичному океані 2019 року, який закінчується 30 листопада. Це був 4-й рік поспіль з активністю вище норми, за який було зафіксовано 18 штормів з іменами, у тому числі 6 ураганів, з яких 3 належали до «сильних» (категорія 3, 4 або 5).

Нагадаємо, ураган Доріан, який налетів на Багами як шторм 5-ї категорії, спричинив значні руйнування та загибель людей, натомість, за словами аналітиків збитки від урагану «Доріан» може скласти від 25 до 40 мільярдів доларів.

Цей рік став четвертим поспіль сезоном з подібною активністю ураганів. Також цього року у Мексиканській затоці утворилося п’ять тропічних циклонів.

Варто зазначити, що за попереднім прогнозом NOAA, мало бути 10-17 штормів з іменами, 5-9 ураганів та 2-4 основних ураганів, тож загальну кількість організації вдалося передбачити.

«Експертиза наших синоптиків у поєднанні з оновленнями на зразок моделі Глобальної системи прогнозу та наших екологічних супутників наступного покоління допомогла NOAA та його партнерам врятувати життя та захистити майно протягом усього сезону», – зазначають в Світовій Метеорологічній організації.

Головними ураганами цього року названо Доріан, Умберто та Лоренцо.

«Така активність значною мірою обумовлена Атлантичним багатодекадним коливанням, яке вступило в теплу фазу в 1995 році. Умови, які сприяли більш сильним і довготривалим штормам цього року, включали сильніший, ніж зазвичай західно-африканський мусон, тепліші води Атлантики та слабкий вертикальний зсув вітру через західну Атлантику та Мексиканську затоку», – кажуть фахівці.

Що ж до прогнозу на наступний рік, сезон ураганів у 2020-му офіційно розпочнеться ще раніше, 1 червня, натомість Центр прогнозування клімату NOAA надасть свій початковий сезонний прогноз у травні.