Новини Київської області
Київщина-суспільство
Новини дня

Моніторинг цін на захисні маски та антисептики на Київщині – ІА «Погляд»



У світі динаміка поширення коронавірусу не зменшується – тож необхідність користуватися захисними засобами все ще залишається життєво важливою.

З 22 травня на українців чекає низка карантинних пом’якшень. Однак, згідно встановлених вимог МОЗ, для всіх без виключення ще діють правила та рекомендації. Зокрема це стосується обов’язкового носіння масок та використання дезінфекторів, які вже стали невід'ємним атрибутом щоденного життя. Можна впевнено сказати, що маска наразі вважається головним засобом захисту в епоху коронавіруса. При цьому достеменно невідомо, як довго нам доведеться їх носити, враховуючи прогнози щодо другої хвилі СOVІD-19.

Про ефективність масок досі точаться суперечки. Наприклад, Всесвітня організація охорони здоров'я зазначає, що медичні маски та інші засоби захисту стануть новою нормою. І український МОЗ від початку карантину наполягає на забороні заходити без масок у громадські місця. Водночас більшість медиків сходяться на думці, що маски потрібні не стільки, щоб не заразитися, а щоб самому не розповсюджувати інфекцію.

З початком пандемії медичні маски, респіратори та антисептики стали вкрай дефіцитним товаром, що значно збільшувало попит на них. Так, на ринку їхня вартість завищується в 4-6 разів, до того ж активно процвітає «чорний» ринок. Собівартість маски - 75 коп., і до епідемії її можна було купити за 2 грн у кожній аптеці.

Теперішні ціни досягають 25 грн. Наразі маски продають і в аптеках, і у звичайних продуктових магазинах, оцінюють їх приблизно в 15-25 грн. Можна придбати маски й оптом - за ціною 1200 грн за 50 шт.

Отже, редакція ІА «Погляд» вирішила промоніторити та порівняти ціни на засоби індивідуального захисту в різних регіонах Київщини – у Вишневому, Бучі, Ірпені, Боярці, Бородянці, Броварах, Борисполі, Василькові, Обухові, Вишгороді, Фастові. До вашої уваги – порівняльна таблиця нижче.

Як бачимо, ціни різні: найдешевша одноразова медична маска у Борисполі, а багаторазова - у Вишгороді. Також, скажімо, у Вишгороді багато людей самі собі шиють маски. А якщо немає ніякої, тут можна звернутися до патрульної поліції або Червоного Хреста.

У багатьох містах роздають маски волонтери та активісти. Все ще трапляються аптеки, не завжди забезпечені всім необхідним: в одних немає масок, а в інших – антисептиків.

Наразі МОЗ розробив та опублікував багато рекомендацій, пов’язаних із новим етапом послаблення карантину. Вони стосуються і відновлення роботи у офісах, і проїзду у громадському транспорті та метро, і відкриття кав’ярень та дитячих садочків, і навіть прогулянок на свіжому повітрі.

Всі рекомендації та інструкції мають спільне – люди обов’язково повинні користуватися антисептиками та носити маски. Тож сподіваємось, викладена вище інформація стане вам у пригоді.