Новини
Всесвіт
За кордоном

Міжпланетні зонди ESA вийшли з «карантину»


Європейське космічне агентство (ESA) відновило роботу міжпланетних зондів після випадку зараження свого співробітника COVID-19. Марсіанські орбітальні апарати «Марс-Експрес», «ЕкзоМарс», сонячний зонд Solar Orbiter і навколоземні апарати Cluster II виведені з тимчасової паузи.

Як повідомили в ESA, раніше було прийнято рішення з метою безпеки призупинити роботу цих космічних апаратів, так як коронавірусна інфекція була виявлена у одного із співробітників центру управління польотами. Більшість фахівців агентства були переведені на віддалений режим роботи.

У зв'язку з загрозою зараження інших в Європейському центрі космічних операцій (ESOC) в Дармштадті призупинили роботу чотирьох програм по дослідженню Сонячної системи, його співробітників відправили на карантин, так як інфікований до виявлення у нього вірусу спілкувався з двома десятками колег.

У будівлі була проведена дезінфекція. Більше ніхто не захворів. Роботи поновилися раніше наміченого терміну. Спочатку планувалося, що це станеться 11 квітня.

З безпечного режиму виведуть чотири зонда Cluster II, які досліджують магнітосферу Землі, Solar Orbiter, який летить до Сонця, марсіанську орбітальну станцію «Марс-Експрес», а також зонд Trace Gas Orbiter. Він є частиною російсько-європейської програми «Екзо-Марс 2016».

Особливу увагу зосереджено на міжпланетної станції BepiColombo, що рухається до Меркурія. Для коригування траєкторії 10 квітня вона зробить важливий гравітаційний маневр біля Землі.

Читайте також:
Через коронавірус перенесли запуск марсіанського зонда
Запуск відбудеться без змін: марсіанський вертоліт НАСА проходить останні випробування
Вчений з Британії припустив, що коронавірус міг потрапити на Землю з космосу
Перший весняний зорепад та супермісяць: чим здивує зоряне небо в квітні?