Новини
Новини Київської області
Головні новини
Київщина-суспільство
Вибори

Місцеві вибори: як голосували Бровари і Бориспіль


17 січня 2021 року повторно проводили місцеві вибори у Броварах та обирали голову Бориспільської ОТГ.

Бровари виборча дільниця фото Рух чесно

Нагадаємо, "Погляд" повідомляв, що вибори у Броварах проходили повторно з причини пронумерованих бюлетенів, що давало можливість встановити, який конкретно виборець за кого віддав свій голос. 9 листопада 2020 року Київський окружний адміністративний суд визнав такими, що не відбулися, вибори міського голови та депутатів міськради Броварської територіальної громади, і зобов’язав ТВК провести повторні вибори.

А у Борисполі вибори спричинила передчасна смерть мера Борисполя Анатолія Федорчука. Тож 23 листопада 2020 року міські вибори були перенесені на сьогоднішню дату.

Як повідомляє "Рух Чесно", явка на місцевих виборах о 13:00 у Броварах складала 20,3%, а у Борисполі - 13,3%.

Бориспіль фото Рух чесно

Вибори пройшли не без порушень

Так, на одній з дільниць у Броварах жінка за 10 хвилин встигла зіпсувати бюлетень, і написати заяву, щоб їй видали інший. Крім цього, поліція виявила на одній із дільниць ознаки так званої "сітки". Не виключено, що могли скуповувати голоси. На кількох дільницях виборці фотографували бюлетені.

Також у Броварах було затримано п'ятьох киян, які змінили місце реєстрації та незаконно проголосували на одній із виборчих дільниць міста.

Окрім цих випадків, станом на 12:00 до поліції Київщини надійшло 24 повідомлення, пов’язаних з порушенням виборчого процесу. Правоохоронці провели перевірку, за матеріалами яких було складено 8 адміністративних протоколів. Зокрема, низка повідомлень до поліції надійшла про фотографування виборчих бюлетенів та інші неправомірні дії учасниками виборів.

"Станом на 20:00 в поліцію Київщини надійшло 82 повідомлення, пов'язаних з порушенням виборчого процесу. Поліція провела перевірки, за матеріалами яких складені 34 адміністративних протоколи", - йдеться в повідомленні на офіційному сайті Нацполіції.

Поліція надвечір також повідомила, що її співробітники склали стосовно порушників 28 адмінпротоколів у Броварському районі та 4 в Бориспільському за публічне розголошення виборцями результатів волевиявлення за статтею 212-22 КУпАП.

Втім, відділ комунікації поліції Київської області запевнив, що всі виборчі дільниці в Київській області закрилися вчасно і без грубих порушень чинного законодавства.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.