Новини
Україна
Технології

Мінцифри планує впорядкувати реєстри отримувачів соціальних пільг


Перший заступник міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб зазначає, що нині дані про людей, які можуть претендувати на соцпільги, розпорошені по сотні різних систем.

Ілюстрація з офіційного сайту Мінцифри

У сфері соціального захисту, до речі, теж дуже все складно, бо є багато видів пільг, адресної допомоги та інших видів соціальних виплат, і все це надається через різні бек-офісні системи.

В Україні немає єдиного реєстру осіб, які в країні є отримувачами соціальних пільг. За словами першого заступника міністра цифрової трансформації Олексія Вискуба, всі вони розпорошені по сотні різних систем, де спостерігається шалене дублювання, і є "мертві душі".

Фото hub.kyivstar

« Проблема - в повністю розваленому бек-офісі Мінсоцу. Там не перший рік відбуваються проекти Світового банку загальною вартістю десь на $300 млн, але він зараз геть неефективний. У нас була створена робоча група по Мінсоцу, разом з депутатами та Мінцифри. Ми дійшли висновку, що проекти банку є неефективними концепціями, бо охоплювали лише Мінсоц і не охоплювали ні Пенсійний фонд України, ні Службу непрацездатності, ні інші соціальні фонди. Там була автоматизація клаптику сфери соцзахисту за шалені кошти. Ми хочемо розширити її, щоб був єдиний реєстр осіб, які отримують певні бюджетні соціальні виплати. Всі види виплат мають бути переглянуті, перетворені на автоматизовані бізнес-процеси навколо єдиного реєстру. Тоді це працюватиме, і стане зрозуміло, скільки взагалі людей у нас отримує різні види допомоги», зауважив посадовець в інтерв’ю ІА «Інтерфакс-Україна».

Він пообіцяв, що Мінцифри перезавантажить проєкти у соціальній сфері.

Втім, ідеться про оптимізацію реєстрів не лише у цій галузі.

Зокрема, за словами Вискуба, заплановано у кожну сферу призначити я цифрового заступника, аби створити  цифрову компетенцію всередині галузі. Таких заступників уже призначено у 17 із 19 міністерств, зокрема, у Мінсоцполітики та МОЗ. «А ми перетворюємося на експертно-аутсорсингову компанію, коли надаємо типові інструменти по типу "Трембіти", порталу "Дія", хостинг, якщо до нього дійдемо, експертизу, як інжинірити послуги, погоджувати ТЗ», зазначив Вискуб.

Як повідомляв «Погляд», Мінцифри трансформує ЦНАПи .