Блоги

Микола Малуха: Від кандидата до повноправного члена ЄС: скільки років потрібно на подолання цього шляху?

Вчора Україна зробила величезний цивілізаційний стрибок, отримавши статус країни-кандидата на вступ в ЄС, а рашка зазнала чергову грандіозну поразку.

Микола Малуха: Від кандидата до повноправного члена ЄС: скільки років потрібно на подолання цього шляху? - зображення

Україна зробила величезний цивілізаційний стрибок, отримавши статус країни-кандидата на вступ в ЄС, а рашка зазнала чергову грандіозну поразку.

Мало хто пам'ятає, але останні 10 років найголовнішим напрямом путінської зовнішньої політики було недопущення України в ЄС.

І це було навіть найважливіше, ніж НАТО (хоча сьогоднішня риторика московського режиму інакша). НАТО було другим напрямом.

Микола Малуха: Від кандидата до повноправного члена ЄС: скільки років потрібно на подолання цього шляху? - зображення

І заради цих цілей кремль погодився жити в умовах санкцій, пожертвував 10 роками економічного зростання настільки, що довоєнна Україна по окремим соціально-економічним показникам випереджала рашку.

Але Україна з 2014 року впевнено рухалася до ЄС. Цей рух став можливим завдяки українському суспільству, в першу чергу - від громадян, які виходили на протести, до громадських організацій, що просували реформи всі ці роки, яких будь-яка влада ненавиділа і таврувала "грантожерами".

Найцікавіше, що у 2010 році 55% росіян хотіли вступу своєї країни до ЄС. Сьогодні ця країна ізгої, а Україна, завдяки, громадянському суспільству, активно наближається до мрії і повноцінного возз'єднання із європейською сім'єю.

Все залежить від нас: будемо активно робити реформи - через 4-5 років члени ЄС; середній темп -8-10 років. А якщо влада буде баламутити, то понад 10 років.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.