Микола Малуха: В мешканців Ірпеня вкрали 700 мільйонів гривень
Журналісти Погляд Приірпіння – інформаційна агенція провели розслідування і встановили, що забудовники Ірпеня не сплачували "пайову участь" до бюджету міста на суму (за найскромнішими підрахунками) 500 млн грн.
Як діяла схема: Карплюк відмовляв забудовників сплачувати до бюджету міста живі гроші під час зведення житлової та комерційної нерухомості – мовляв, потім Держказначейство їх не поверне, будуть проблеми, щоб вчасно отримати, а тут потрібно буде щось термінове робити.
"Розплачувалися" з містом роботами. Наприклад, збудувати дитячій садок, зробити парк. Як встановили журналісти, єдиний зведений садочок "Бджілка" по документах коштував у 2 рази більше.
А на так званий парк "Центральний" (який не парк, а придомова територія) було подвійне фінансування – забудовників і потім ще з бюджету. Причому забудовники оплачували не через відкритий тендер і конкурс, просто владі заносили платіжки на суму 3 млн грн, 5 млн грн тощо без пояснення, що скільки коштувало.
Нагадаю, що Ірпінь з 2013 по 2021 рік виріс з 40 тис. мешканців до 103 тис. (це офіційно зареєстровані).
І лише за 2015-2020 роки із введених в експлуатацію приміщень не було отримано 500 млн грн (за консервативними підрахунками).
Що робить Карплюк та його шістки (Маркушин, депутати із "Нових облич"), щоб вирішити інфраструктурні проблеми міста?
Вони радісно сповіщають, що взяли в "Укрексімбанку" кредит на 440 млн грн на 5 років.
"Змінна ставка фінансування визначатиметься залежно від індексу ставок за депозитами UIRD".
Дякую Eugene Dubogryz, який допоміг розібратися: за умови неврахування деяких вводних (розмір націнки банку, рівень інфляції тощо) середня ставка складатиме щонайменше 8,5% річних. Тобто за 5 років ірпінські платники податків заплатять 200 млн грн за відсотки по кредиту (8,5% від 440 млн + комісії, транзакційні витрати тощо = 200 млн грн).
Втрачені 500 млн грн пайової участі + 200 млн за користування кредитними коштами = 700 млн грн.
Якщо перевести це у зрозумілі величини, то 700 млн грн це:
- будівництво 6 нових загальноосвітніх шкіл у місті (75 млн грн – вартість однієї школи);
- будівництво 10 нових дитячих садочків (25 млн грн орієнтовна вартість нового дитсадочка).
Через корупціонерів Карплюка, Маркушина, депутатів партії "Нові обличчя" та куплених окремих депутатів від "Європейської солідарності", "Слуг народу", "Батьківщини" (по справедливості, цього депутата партія відкликала) мешканці Ірпеня повинні витрачати гроші на приватні садочки, приватні школи, репетиторів для школярів муніципальних шкіл, оскільки у класах по 35-45 дітей і якісну освіту вчитель не може дати усім дітям.
Неможливість користуватися соціальною інфраструктурою для багатьох батьків призводить до того, що їм треба витрачати левову частину сімейного бюджету.
Я порахував, що лише на приватні садочки на трьох дітей ми витратили (2014 – січень 2022) близько 450 тис. грн. На приватну школу для старшого сина за 3 роки – 147 тис. грн. Загальна сума – 597 тис. грн.
Ціна того, що при владі міста знаходяться аферисти, бандити і крадії.
Які, до речі, дуже вміло домовлялися з людьми як Петра Порошенка, так і Володимира Зеленського.
Першоджерело за посиланням.
На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".
Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.
Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.