Блоги

Микола Малуха: Тепер Росія несе відповідальність за все, що відбувається на окупованій частині Донбасу

Українська влада повинна закидати Росію у міжнародних судах позовами, оскільки вона тепер офіційно несе відповідальність за все, що відбувається на окупованій частині Донбасу.

Микола Малуха: Тепер Росія несе відповідальність за все, що відбувається на окупованій частині Донбасу - зображення

А тепер на тверезу голову: відчайдушний крок Путіна, бо Україна не капітулювала.

Простий контент-аналіз висловлювань від перших осіб РФ до маргінальних спікерів і респектабельних видань а-ля "Россия в глобальної политике" показував, що Кремль хоче лише одного – нав'язати Україні ОРДЛО через виконання Мінських угод. І це була б наша катастрофа.

Про політичні наслідки у вигляді призупинення євроатлантичної інтеграції та перетворення України на нестабільне політичне болото (про що багато розписували російські "Коммерсантъ", Московский центр Карнеги, РвГП тощо) нема сенсу повторюватися.

 

Торкнусь економічного компонента, який чомусь у нас обходять стороною, хоча він, мабуть, важливіший.

За підрахунками британського аналітичного центру Centre for Economics and Business Research, Україна втратила загалом від російської агресії $280 млрд.

Зокрема, втрата лише активів на окупованому Донбасі на $74,8 млрд, більшість з яких зруйновані, розпилені на металобрухт або виробництво вивезене до РФ. І це без ретельного аудиту втрат в інфраструктурі регіону (житлові будівлі, соціальні об'єкти, комунікації тощо), екології.

За умови виконання Мінських угод у кремлівському тлумаченні ми б не просто отримували легалізованих бойовиків у Верховній Раді та на посадах керівників. Нам би віддали повністю зруйнований регіон.

Я навіть передбачаю, що коли б окупанти поверталися восвоясі, то різали б кабелі і зупинки громадського транспорту.

 

Масштаби завданої шкоди були б не співмірні з розміром можливої безповоротної технічної допомоги.

Нам би прийшлось брати ще більше іноземних кредитів, перекидувати кошти з інших регіонів.

А за це замість подяки отримували б постійні претензії та антиукраїнські виступи у парламенті.

І ось саме ця економічна складова мала б нас відкинути у розвитку гірше, ніж вето на можливий вступ до НАТО.

Українське політичне керівництво (і нинішнє, і попереднє) не погоджувалося на виконання цих кабальних вимог.

І причина тут – громадянське суспільство. Бо усі, крім ОПЗЖ, Шарія і прочих проросійських маргіналів, розуміли, що виконання – політична смерть на найближчому електоральному циклі.

Путіна цей статус-кво не влаштовував, і тому він вирішив (+ через пару років чергові президентські "вибори") піти на відчайдушний крок.

Російське суспільство до визнання "ЛДНР" почали готувати давно.

Для мене тут індикатором є Жиріновській.

У Кремля він виконує роль спойлера одіозних кремлівських рішень – ніби клоун-політик озвучує якусь нісенітницю, а потім всі якось звикають, що цілком раціональна ідея.

Так він на початку 00-х спойлерів по скасуванню виборів керівників регіонів, призначення представників президента у федеральних округах, напад на Грузію, окупацію Криму, війну на Донбасі і тепер визнання "ЛДНР".

Зрозуміло, що офіційне визнання терористичних організацій, навіть такою країною, як РФ, не дуже приємна річ.

Так, тепер Росія має більше приводів для військової агресії (хоча ми бачили в нашій історії, що особливо вона їх і не шукає, коли треба – придумує на порожньому місці).

Але повернення частини Донбасу повинно відбутися саме на наших умовах. З ретельним аудитом заподіяної шкоди від російської агресії та окупації, з виплаченими репараціями, із судом над військовими злочинцями.

Тепер будь-яка українська влада повинна закидати Росію у міжнародних судах позовами, оскільки вона тепер офіційно несе відповідальність за все, що відбувається на окупованій частині Донбасу.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.