Метеор, що вибухнув в Австралії, виявився «міні-місяцем» нашої планети
Метеори – явище часте і, як правило, нічим не примітне. Подібне сталося над австралійською пустелею в 2016 році і також могло бути помилково прийнято за згорілий метеор, якби не мережа камер Desert Fireball, які відстежують небо для фіксації саме таких подій.
Завдяки зйомці астрономи переконалися, що об'єкт, який вибухнув, знаходився на орбіті Землі, перш ніж був притягнутий до поверхні планети гравітацією. Такі тіла називають тимчасовими супутниками або «міні-місяцями», повідомляє видання SCIENCEalert.
Дослідники на чолі з вченим-планетології Патріком Шобера з Університету Кертіна в Австралії визначили швидкість об'єкта – повільніше 11 кілометрів в секунду – і змогли з'ясувати, що він рухався до Землі майже вертикально. Низька швидкість вказує на те, що об'єкт раніше обертався навколо нашої планети, а кут падіння виключає його приналежність до уламків супутників. За словами дослідників, об'єкт з 95% ймовірністю належав до тимчасових супутників Землі.
До метеора 2016 року вчені спостерігали лише два «міні-місяця», що згоріли в атмосфері Землі, – астероїд 2006 RH120, який перебував на орбіті з 2006 по 2007 рік, і ще одне небесне тіло, що потрапило в поле зору дослідників в січні 2014 року.