Новини
Україна
Здоров'я

Медицина в Україні стане доступнішою у 2020 році


Медицина в Україні стане доступнішою у 2020 році

З наступного року у медичних закладах України стартує нова послуга за принципом «гроші ходять за пацієнтом». Це означає, що пацієнтам, які отримали направлення на лікування, не потрібно буде закуповувати ліки, якщо вони входять до Нацпереліку лікарських препаратів. Перевірити це можна за посиланням. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк на прес-конференції 25 липня.

Також він перерахував основні положення, які слід пам’ятати кожному пацієнту, звертаючись за допомогою до медзакладу:

  1. Спеціалізовані послуги розділяються на дві частини: екстрена медицина та планове лікування.
  2. Екстрена послуга входить у медичні гарантії і Національна служба здоров’я оплачує їх в повній мірі. Щоб отримати ці послуги потрібно викликати «швидку» при невідкладному стані.
  3. Планове лікування. Для його оплати Національною службою здоров’я треба виконати кілька обов’язкових умов: отримати направлення від сімейного лікаря/педіатра/лікаря-спеціаліста; вибрати спеціаліста і лікарню, яка співпрацює з НСЗУ та має перелік захворювань, які покриваються службою (дані про це будуть на сайтах медзакладів, або за запитом безпосередньо в лікарні); записатися на прийом, прийти на нього і отримати послугу.
    При цьому чиновник МОЗу зазначив, що у разі, якщо послуга надається неякісно або фіксується відмова у наданні її безоплатно, то пацієнт зможе поскаржитись НСЗУ на гарячу лінію за номером 1677.

Він також нагадав, що для дорогих ліків діють програми централізованих закупівель: «Зокрема, для онкології препарати централізовано закуповуються через міжнародні організації і доставляються в лікарні, щоб бути частиною послуги, яка нам надається».

Послуги, які не будуть оплачуватися НСЗУ та за які медичні заклади зможуть абсолютно легально брати оплату:
• немедичні послуги (покращений сервіс, палата, харчування);
• послуги без направлення (коли пацієнт приходить сам або за страховкою);
• стоматологія (без дитячої та екстреної);
• бальнеологія;
• щеплення поза національним календарем;
• медичні довідки (водійські права, віза, профогляди);
• оздоровчий масаж, гімнастика.
Джерело: МОЗ України