Новини
Україна
Суспільство
Здоров'я

Медики в Україні прогнозують майже 7 млн хворих на грип та ГРВІ

18.11.2019 Надiя Проценко 0

У сезоні 2019-2020 рр. згідно з останніми даними передбачається, що кількість хворих українців сягатиме від 4,8 млн до 6,7 млн. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я України.

Медики в Україні прогнозують майже 7 млн хворих на грип та ГРВІ

Грип має симптоми, подібні до ознак гострих респіраторних вірусних інфекцій, однак є набагато небезпечніший, оскільки викликає тяжкі ускладнення, у тому числі зі смертельним наслідком.
Симптоми грипу:
✅раптовий початок хвороб;
✅головний біль;
✅ломота у м’язах і суглобах;
✅біль у горлі;
✅підвищення температури тіла до 38 °С і більше;
✅кашель;
✅в окремих випадках — блювота і пронос.
Як можна заразитися вірусом грипу:
✅передається повітряно-краплинним (вірусні частки переносяться повітрям від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання);
✅внаслідок тісного контакту (перебування на відстані близько 2 м).
За перших симптомів обов`язково звертайтеся до сімейного лікаря, адже самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Як відрізнити грип від ГРВІ?

Найкраща профілактика грипу – це щорічна вакцинація. Яка:
✅зменшує ризик захворіти на грип;
✅зменшує ризик серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті.

Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною. Найкращий час для щеплення – напередодні грипозного сезону. Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж усього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Нагадуємо про важливість колективного імунітету! Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей запобігти смертельним наслідкам хвороби.