Новини
Здоров'я
Україна-суспільство

Медогляд проходитимуть лише першокласники

20.08.2020 Косянчук Інна 0

Перед початком навчального року не лише спростили процедуру медичних оглядів для школярів, й «прив’язали» їх до дня народження учня.

Фото Укрінформу

Медичні огляди перед навчальним роком проводяться для дітей 1 класу. Для всіх інших дітей медичні огляди проводяться один раз на рік“, – підкреслив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко під час брифінгу, який відбувся учора, 19 серпня, за результатами засідання Державної комісії ТЕБ та НС.

Таким чином, учні 2-11 класів не мають проходити медогляд перед початком нового навчального року, відповідно, й приносити довідки про це.

Ляшко звернув увагу, що у попередні роки медичні огляди зазвичай школярі проходили у травні або у серпні. Тепер же медогляди будуть «прив’язані» до дня народження учня, і це вже має бути питанням не школи, а родини й сімейного лікаря.

"Дитина повинна пройти медичний огляд один раз на рік. Цей медичний огляд прив’язується плюс-мінус два тижні до її дня народження. Відповідальність на проведення медичного огляду покладена на батьків. Вони можуть сконтактуватися зі своїм сімейним лікарем і визначити потрібну для медичного огляду дату”, – порекомендував пояснив Ляшко.

За повідомленням ресурсу Нова українська школа, Ляшко також попросив батьків перевірити свої та дитини календарі щеплення, і поінформував, що необхідні вакцини є.

"Потрібно зробити всі десять щеплень, які передбачені національним календарем щеплень в залежності від віку вашої дитини. Це ваш вклад у стримання поширення інфекційних хвороб на території нашої держави", – підкреслив головний санітарний лікар України.

Як повідомляв «Погляд», українські вчені спрогнозували кількість хворих на COVID-19.