Новини
Новини Київської області
Головні новини
Культура
Дати

Масляна на Київщині: де і як зустрічали весну


Масниця - свято, що знаменує закінчення зими і початок весни - відоме майже всім європейським народам, хоча й під різними назвами. Християнська церква прив'язала його до тижня напередодні Великого посту.

Перший день Масниці припав цього року на так званий жіночий день 8 Березня, відповідно завершився масничний тиждень 14 березня. "Погляд" раніше вже повідомляв про початок масничного тижня та деякі традиційні українські обряди. А от як на Київщині цього року відзначали прихід весни, журналісти "Погляду" вирішили проілюструвати яскравими фото. Адже минулими вихідними була чудова сонячна погода і у кількох містах Київщини відбулися справжні святкові гуляння.

Масляна у Фастові - веселе 13 березня

фото: Фастівська міська рада

Масляна в Українці

Українка. Фото: А. Олкова-Михницька

Урочиста Боярка

З нагоди свята весни у населених пунктах громади Боярки відбулися урочисті заходи, під час яких привітали жінок. Концертна програма була насичена виступами творчих колективів.

фото: Боярська міська рада

 Творчий Обухів

В Обухові також виступали фольклорні колективи. Там запалювали святкове вогнище, і всі охочі мали можливість придбати на творчому ярмарку місцевих майстрів сувенір на добру згадку про день зустрічі весни.

Фото: ІА "Погляд"

Млинці у Бучі

У Бучі весну млинцями та малюнками сонця зустрічали вихованці садочку "Горобинка" . Млинці - обрядова їжа, яка символізує сонце. Малюки залюбки скуштувавши солодкі млинці і ніби отримали частинку сонячного тепла й сили.

фото: Бучанська міська рада

Млинці - на фото

Ну, а млинці на Масляну пекли у багатьох куточках Київщини. Ось кілька фото - прямо зі святкового столу:

Вишгород. Фото: Інна Косянчук
Вишгород. Фото: Наталя Ташевська
Обухів. Фото: Ірина Юхимчук
Бородянка. Фото: Юлія Бобрик

Читайте також, що найчастіше дарували коханим у 2021 році.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.