Масляна на Київщині: де і як зустрічали весну
Масниця - свято, що знаменує закінчення зими і початок весни - відоме майже всім європейським народам, хоча й під різними назвами. Християнська церква прив'язала його до тижня напередодні Великого посту.
Перший день Масниці припав цього року на так званий жіночий день 8 Березня, відповідно завершився масничний тиждень 14 березня. "Погляд" раніше вже повідомляв про початок масничного тижня та деякі традиційні українські обряди. А от як на Київщині цього року відзначали прихід весни, журналісти "Погляду" вирішили проілюструвати яскравими фото. Адже минулими вихідними була чудова сонячна погода і у кількох містах Київщини відбулися справжні святкові гуляння.
Масляна у Фастові - веселе 13 березня
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/160426670_3881787995272610_6345332413477370945_n-kopyya-kopyya-kopyya.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/161047775_3881786938606049_7538901815797868299_n.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/160782307_3881786378606105_3286644254681075744_n.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/161096781_3881786145272795_7671873514377190396_n.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/160787744_3881786018606141_895060683304386128_n.jpg)
Масляна в Українці
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/159395398_2332060156938748_9178619841154877049_n.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/160294373_2332060116938752_1955501188850573577_n-kopyya-2.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/160030104_2332060210272076_5220932323335507648_n.jpg)
Урочиста Боярка
З нагоди свята весни у населених пунктах громади Боярки відбулися урочисті заходи, під час яких привітали жінок. Концертна програма була насичена виступами творчих колективів.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/160850623_2779645295617939_8490273344327085327_o.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/160782337_2779645285617940_348820669952752633_o.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/161059814_2779645072284628_5813165262392138553_o.jpg)
Творчий Обухів
В Обухові також виступали фольклорні колективи. Там запалювали святкове вогнище, і всі охочі мали можливість придбати на творчому ярмарку місцевих майстрів сувенір на добру згадку про день зустрічі весни.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/160402954_2332180163593414_7383559515169024231_n.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/160439819_2332178793593551_1569387720341356468_n.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/160389848_2332178933593537_4712338450457658908_n.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/160516993_2332178830260214_356667761523634007_n.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/160098621_2332180080260089_6376776939337615308_n.jpg)
Млинці у Бучі
У Бучі весну млинцями та малюнками сонця зустрічали вихованці садочку "Горобинка" . Млинці - обрядова їжа, яка символізує сонце. Малюки залюбки скуштувавши солодкі млинці і ніби отримали частинку сонячного тепла й сили.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/160218355_1562203133986085_4689601695178424792_n.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/160337965_1562203193986079_3140510625339268867_n.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/159982966_1562202913986107_7043224010946947048_n.jpg)
Млинці - на фото
Ну, а млинці на Масляну пекли у багатьох куточках Київщини. Ось кілька фото - прямо зі святкового столу:
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/photo_2021-03-12_15-12-16.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/photo_2021-03-15_11-02-50.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/160760780_1933342210150858_729799974605310339_n-1.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/photo_2021-03-15_10-40-18.jpg)
Читайте також, що найчастіше дарували коханим у 2021 році.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.