Марсіанські водойми виявилися придатними для життя
Вчені знайшли ще одне підтвердження теорії, що на Марсі колись могло існувати життя. Наразі ця планета являє собою суху та негостинну пустелю, але кілька мільярдів років тому клімат на ній був зовсім іншим, повідомляє Nature Communications.
Попередні дослідження показали, що на Червоній планеті все ж були водойми, зокрема озера з проточною водою. Згідно з новими науковими даними, вони були навіть більш сприятливі для розвитку життя, ніж передбачалося раніше.
У спробі зрозуміти, як міг виглядати древній Марс і був заселений, вчені вирішили відтворити хімічний склад цих водойм. Для цього вони досліджували породи, які знаходяться на поверхні сьогодні – інформацію про них передає марсохід Curiosity.
Ровер проаналізував опади на дні кратера Гейл. Вважається, що в давнину цей котлован діаметром 154 кілометри був заповнений водою.
Склад осаду показав, що кислотність цього водойму відповідала океанам Землі. Вода містила хлорид натрію, як на нашій планеті, і відрізнялася помірною солоністю (~ 0,1-0,5 моль / кг).
Вчені зробили висновок, що марсіанські моря були придатні для розвитку живих організмів. Але в певний момент своєї історії Червона планета втратила свою атмосферу і, відповідно, рідкі водойми на поверхні. Існує кілька теорій, що пояснюють, чому це сталося, але поки ні одну не вдалося довести.
Нагадаємо, раніше вчені вважають, що колись на Марсі текли річки і могло існувати життя. А NASA знайшли на Червоній планеті величезні поклади глини.