Новини
Всесвіт

Марсіанські хроніки: знайдено місце для колонії та докази можливості існування там солоної води


Відразу дві новини про Червону планету цього тижня сколихнули світ і особливо тих, хто мріє про космічні подорожі.

Як відомо, одна з найбільш серйозних проблем для потенційних поселенців на Марсі – це постійне бомбардування планети смертельною космічною радіацією. Але команда вчених-планетологов з Вашингтонської академії наук розповіла про те, як люди зможуть убезпечити себе на Червоній планеті, повідомляє Live Science. Щоб уникнути космічних променів, майбутнім марсіанам пропонують будувати поселення всередині підземних печер, званих лавовими трубами. Ідеальне місце для колонії, на думку вчених, глибокий ударний басейн під назвою Hellas Planitia, недалеко від екватора, де рівень радіації нижчий, ніж в інших місцях на Марсі.

Ще одна важлива новина стосується наявності води на Червоній планеті. Це питання вчених хвилює давно, адже як відомо рідка вода в чистому вигляді не може зберігатися на холодній поверхні Марса, проте відомо, що присутність солей може створювати рідкі «розсоли», які можуть стабільно зберігатися протягом деякого часу. Марсоходи NASA «Curiosity» і «Фенікс» виявили в ґрунті планети солі, відомі як перхлорати, і дослідники вважають, що «розсоли» можуть утворюватися завдяки ним, пише Science News.

Щоб дізнатися більше про те, як «розсоли» будуть поводитися в сучасних марсіанських умовах, Едгар Рівера-Валентин, планетолог з Місячного і планетарного інституту в Х'юстоні, і його колеги провели комп'ютерне моделювання, об'єднавши термодинамічну і кліматичну модель.

Вони виявили, що один тип «розсолу» може залишатися рідким на поверхні планети і на кілька сантиметрів нижче протягом шести годин поспіль на 40% поверхні планети, в основному в середніх і високих північних широтах. Однак ці «розсоли» досить холодні, їх температура –48°C, що приблизно на 25 градусів нижче відомого допуску для життя на Землі.

Проте дослідники впевнені, що це відкриття стане в нагоді тим, хто планує польоти на Марс.

Читайте також:
Вчені вважають, що на Марсі є кисень, і його рівень продовжує збільшуватися
«Відправ своє ім’я на Марс»: на борт марсохода Perseverance нанесли 10 932 295 імен
З океану в космос: знайдені на дні океану бактерії допоможуть у пошуку життя на Марсі